Çin Anhui eyaleti hükümeti, kamu hizmet merkezlerinde blockchain teknolojisini benimseme planını açıkladı.

Çin Yerel Hükümeti Servis Merkezleri İçin Blockchain’i Benimsemeyi Göze Aldı

Çin Anhui eyaleti hükümeti, kamu hizmet merkezlerinde blockchain teknolojisini benimseme planını açıkladı.

Xinhua Haber Ajansı'na göre, Anhui eyaletteki iş ortamını optimize etmek için 1 Ocak'ta yeni bir belge yayınladı. Anhui News yerel haberine göre, planın bir parçası olarak Anhui'deki tüm hükümet seviyelerinin 7/24 esasında hükümet hizmetleri sunmak için blockchain ve yapay zeka gibi yeni teknolojileri kullanmaya başlayacağını bildirdi.

Belgeye göre amaç, Anhui’nin yönetişim altyapısını dijitalleştirmek ve hükümet veri ve kaynaklarının toplanmasını ve paylaşılmasını kolaylaştırmak.

Anhui, Şangay, Jiangsu ve Zhejiang'ı da kapsayan “Yangtzu Nehri Deltası Ekonomik Bölgesi” nin bir parçasıdır. Aralık 2019'da Çin'in merkezi hükümeti, diğer yeni teknolojilerin yanı sıra, blok zinciri, bulut bilişim ve yapay zekanın gelişimine öncelik vermek için bölgeye yeni bir kılavuz yayınladı.

Kılavuz, 2025 yılına kadar, bölgenin bu alanlardaki ulusal araştırma harcamalarının % 3'ünden fazlasına ve toplam teknolojik ilerlemenin % 65'inden fazlasına katkıda bulunması gerektiğini söyledi.

 Aynı zamanda, Anhui’nin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu, yasadışı blok zinciri ve kripto para birimi girişimlerine odaklanan finansal dolandırıcılıklara karşı bir farkındalık kampanyası başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ