Bitcoin, Çin'de yasaklanan Facebook, YouTube, Telegram ve diğer batılı teknoloji ürünlerinden oluşan liderleri takip ediyor

Çin

Bitcoin, Çin'de yasaklanan Facebook, YouTube, Telegram ve diğer batılı teknoloji ürünlerinden oluşan liderleri takip ediyor

Blockstream CEO'su Adam Back, Çin'in Bitcoin üzerindeki baskılarını iki katına çıkardığı için şaşkın görünüyor. Usta cypherpunk, Facebook, Telgraf, Twitter, Google ve diğer büyük internet şirketlerinin komünist devlette yasaklandığını belirtiyor.

Bu nedenle, Eylül 2016'da gelen yasak, Çin'in yıkıcı potansiyelini kabul etmesinden bu yana en yüksek kripto para birimi için bir başarı ölçütü olabilir.

Çin ve Blockchain

23 Ekim'de Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, kripto para birimi işlemlerini doğrulamak için kullanılan teknoloji olan blockchain'i şahsen onayladı. Bu, Bitcoin’i beş haneli bölgeye doğru geri iten büyük bir hamleye yol açtı.

Ancak, Çin’in kriptoya asla ısınmadığını açıkça belirttikten sonra bu hamle hızla tükendi. Blockchain'e olan selamı, teknolojinin fayda benzeri amaçlar için potansiyel olarak kullanılabileceği anlamına geliyor (örneğin, askerlerin performansını artırır).

Çin Halk Bankası (PBOC), kendi kripto para biriminde çalışmasına rağmen, yatırımcıları kripto para birimi ticaretinde yer almamaları konusunda uyardı.

PBOC, “kripto para birimlerinin düzenlenmesi, finansmanı ve ticareti birden fazla risk içermektedir” açıklamasında bulundu.

İpi Elinde Olmak

Yasak Bitcoin için iyi bir şey olsa da, çoğu kimse Çin'in Bitcoin üzerinde büyük bir güç sağladığına inanıyor. Bitspark kurucusu Maxine Ryan, WSJ'ye BTC'nin fiyat hareketlerinin arkasındaki baskın güç olduğunu söyledi ve ekledi:

“Çin gerçekten pazarın ana göstergesi olarak kripto fiyatlarını hareket ettiren bir güç olarak ortaya çıkıyor.”

Lider kripto para birimi yakın zamanda Çin pompasını silmiş ve 7 bin dolar seviyesinin altına düşerek daha da derin bir düzeltme yaşamış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ