Yetkililerin Bitcoin madenciliği ve ticaretine yönelik baskıyı yoğunlaştırmasının ardından birkaç kripto madenciliği şirketi Çin'deki faaliyetlerini durdurdu.

Çin

Yetkililerin Bitcoin madenciliği ve ticaretine yönelik baskıyı yoğunlaştırmasının ardından birkaç kripto madenciliği şirketi Çin'deki faaliyetlerini durdurdu. Yaşanan bu gelişmenin diğer kripto para madenciliği yapan firmalarında faaliyetlerini durdurup durdurmayacakları merakla bekleniyor.

HashCow ve BTC.TOP dahil olmak üzere kripto para madencileri, yetkililerin Bitcoin BTC madenciliği ve ticaretine yönelik baskıyı yoğunlaştırmasının ardından Çin'deki faaliyetlerini durdurdu. Daha önce bildirildiği gibi, Başbakan Yardımcısı Liu He liderliğindeki bir Devlet Konseyi komitesi Cuma günü geç saatlerde baskı yapılacağını duyurmuştu. Bu, konseyin  Bitcoin BTC madenciliğini ilk kez hedeflediği zamandır. Dikkat çekici bir şekilde, kripto madenciliği, dünyadaki kripto arzının % 70'ini oluşturan Çin'de büyük bir iştir. Kripto madenciliğindeki baskı, Bitcoin BTC'in ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının düşmesine neden oldu.

Bitcoin, Çin'deki Kripto Madenciliği Baskı Haberlerinin Ardından Düşüşe Geçti

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin BTC'in fiyatı, Çin'in en son hamlesinden sonra değer kaybetti  ve şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık% 50 düştü. Bitcoin BTC , bazı kayıpları kapatmadan önce hafta sonu % 17'ye kadar değer kaybetti ve en son Asya'da sabit işlem gördü. Başka bir yerde, Ether Pazar günü iki ayın en düşük seviyesine geriledi, sadece 12 gün önceki rekor zirveye göre% 60 düştü. Kripto para birimindeki baskı Çin ile sınırlı değil. Daha önce, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, kripto para birimlerinin finansal istikrar için risk oluşturduğunu ve giderek daha popüler hale gelen elektronik para biriminin daha fazla düzenlenmesinin garanti edilebileceğini belirtti.

Kripto Para  Madenciliği Şirketleri Çin'den Çekilmeye Hazırlanıyor

Kripto para borsası Huobi'nin bir yan kuruluşu olan Huobi Mall, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, anakara Çinli müşterilere kripto madenciliği hizmetlerini askıya aldığını ve denizaşırı işlere odaklanacağını söyledi. Bir kripto madenciliği havuzu olan BTC.TOP, düzenleyici riskleri gerekçe göstererek Çin işini askıya aldığını duyururken, kripto madencisi HashCow yeni Bitcoin kuleleri satın almayı durduracağını söyledi. Daha önce, Pekin merkezli aile ofisi Novem Arcae Technologie'nin baş yatırım sorumlusu Chen Jiahe, Kripto madenciliğinin çok fazla enerji tükettiğini ve bu da Çin'in karbon tarafsızlık hedeflerine aykırı olduğunu söyledi. Bu hamle bakalım ilerleyen zamanda yenilenebilir enerjinin kullanımına neden olacak mı?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ