Çin

Yaklaşık bir ay önce BTC'nin Güney Kore'de yasallaşacağı söyleniyordu akibeti ne oldu net olarak belli değil, fakat dün Çin Merkez Bankasının yaptığı bir açıklama ile bütün Coinler dip seviyelerini gördü. Peki bu açıklama neydi; ICO'ları regule etmek yani denetim altına almak, dün e kadar çıkacak olan coinleri veya çıkmış olan bazı coinleri Çin Merkez Bankası Banladı ve ICO'da toplanan yatırımların geri verilmesi yönünde karar alındı. Şuan ki durum ise Güney Korenin de aynı yolu izlemesi, belki ICO ları banlamayacaklar fakat onlarında daha sıkı denetime almak için toplantı yaptıkları öne sürüldü, yabancı kaynaklardaki bilgi şöyle; 

Güney Kore sanal para birimlerinin daha sıkı denetlenmesi üzerine ortak bir toplantı düzenledi toplantıya ülkenin merkez bankası, mali düzenleyiciler, kriptocurrency şirketleri ve bunların yanında Kore Adil Ticaret Komisyonu ve Ulusal Vergi Servisi katıldı.Gündem maddeleri arasında, borsalarda kullanıcı kimlik doğrulama prosedürlerinin güçlendirilmesi ve bankalarda sanal para birimleriyle ilgili işlemlerde kullanılan 'şüpheli işlem raporlama' sistemleri yer alıyordu.

Finansal Hizmetler Komisyonu (FSB) Başkanının Toplantıda Kullandığı Bir Cümle;

Bu noktada, dijital para birimleri para ve para birimi, ne de finansal ürünler olarak nitelendirilemez

Aynı zamanda Çin Merkez Bankasının yaptığı gibi ICO ları banlayabilirler.

Son zamanlardaki haberler gayet ciddi ve yakından takip edilmesi gereken haberlerdir. Çin açıklamasından sonraki borsadaki düşüşü gördünüz sonuçta.


Alıntı yapılan kaynak;
https://cointelegraph.com/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ