Çin

Çinli bitcoin alım satım platformu ViaBTC, kripto para endüstrisi üzerinde devam eden kısıtlamalar sırasında BTCChina’dan sonra işlemlerine son veren ikinci borsa olacak.
Cuma günü yaptığı duyuruda Şenzen merkezli bitcoin ve kripto para borsası ViaBTC 30 Eylül’de Çin anakarasındaki borsa işlemlerini sonlandıracağını doğruladı. Duyurudan bir alıntıyla:.
4 Eylül’de Çin merkez bankası altı diğer daireyle birlikte yapısal politikalar hakkında bir basın açıklaması yayınlayarak ICO projelerindeki risklere karşı uyarıda bulundu. Sorumluluk sahibi bir kripto para borsa platformu olarak ViaBTC (www.viabtc.com) söz konusu politikaların ruhuna uygun davranmak için ciddi bir karar almıştır – www.viabtc.com sitesini Anakara Çin’de 30 Eylül itibariyle borsa sektörüne kapatacağız.

Borsa işlemlerini kapatma yolundaki düzenlemeler adına ViaBTC “kayıtları, varlık teminatlarını ve tüm alım satım çiftlerini” 25 Eylül’de sonlandıracak. Nihayetinde site de 30 Eylül’de kapatılacak.

Borsa, ViaBTC’nin havuz madenciliği ve kamuya açık bulut madencilik hizmetlerinin etkilenmeyeceğini ve işlemlere devam edeceğini kaydetti.
ViaBTC kullanıcılara ayrıca şu açıklamayı yaptı:
ViaBTC web sitesinin Anakara Çin’de resmi olarak kapatılacağı 30 Eylül tarihinden önce lütfen CNY ve kripto para dahil tüm varlıklarınızı çekmeyi unutmayın.

CCN’nin haberine göre, yetkililerin ve düzenleyicilerin tüm ICO’lar (ilk para arzı) üzerindeki yasakları kripto parayı kapsayacak şekilde genişletecekleri söylentilerinin ortasında, ViaBTC CEO’su Haipo Yang ilk etapta bir hafta önce Cuma günü tüm borsalar üzerinde geniş kapsamlı bir yasak ihtimalinden söz etti.

Salı günü Yang cüretkar biçimde ViaBTC’nin kapanmayacağını, zorunlu olması halinde sadece para yatırma ve alım satım etkinliklerini durduracağını belirtti.

Bu açıklamayla birlikte, ay sonunda alım satımı durdurmaya karar veren dünyanın en eski bitcoin borsası olan Şangay merkezli BTCC’den sonra, ViaBTC işlemlerini sonlandıran ikinci büyük Çin bitcoin borsası olacak.

Kaynak: https://www.cryptocoinsnews.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ