Çin'de kurulan ilk kripto para borsası BTCC, düzenleyici baskı nedeniyle geçen hafta bitcoin ticaret işinden çıktı.

Çin

Çin'de kurulan ilk kripto para borsası BTCC, düzenleyici baskı nedeniyle geçen hafta bitcoin ticaret işinden çıktı.

Bir zamanlar Asya'nın en üretken borsasını yöneten kripto şirketi BTCC, geçen hafta kripto para birimi işinden çıktığını duyurdu. Kripto firması, Singapur borsası ZG.com'daki hisselerini Mayıs 2020'de sattığını söyledi. Çin merkezli kripto para borsalarının çoğu, 2017'deki ilk kripto para birimi çöküşü sırasında yıllar önce yurtdışına göç etti. Açıklamalara göre, sonuç buydu. Pekin'in kripto para birimi işletmeleri üzerinde uyguladığı düzenleyici baskının devamı.

Çin Halk Bankası şimdi OTC platformlarını hedefliyor

Çin hükümeti, sermaye kayıplarını önlemek için kripto üzerindeki kontrolünü sıkılaştırıyor. Çin Halk Bankası şimdi OTC (tezgah üstü) işletmeleri ve kripto para ile ilgili hesapları hedefliyor. Daha önce bildirildiği gibi, hedeflenen P2P ve OTC işletmelerinin hesapları dondurulacak. Bu, kısıtlamalar nedeniyle şu anda büyük ölçüde tüm piyasayı yöneten ülkedeki kripto para birimi brokerlerini de etkileyecek. Ancak, şu anda Hong Kong'da faaliyet gösteren şirketin bir dalı, baskının kendilerini etkilemeyeceğini açıklayan bir açıklama yaptı. Şirket, Anakara Çin'in kısıtlamalarının nakit akışını etkilemeyeceğini vurguladı.

BTCC şimdi blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmaya geçecek

Kripto firması BTCC şimdi blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmaya geçecek. Çin hükümeti, blok zincirinin kullanımını tamamen destekliyor ve dördüncü sanayi devrimi programında odak noktalarından biri olarak tanıtıyor. Kripto para borsaları da Çin hükümetinin sıcaklığını hissederken, madenciler en kötü darbeyi alıyor. Hükümet birkaç maden tesisini kapattı ve belli başlı eyaletlerinin çoğunda madencilik yasakları yayınladı. Bu, şu anda başka bölgelere ve ülkelere sığınan devrik madencilerin faaliyetlerini etkiledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ