Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu (CSRC), blockchain ile ilgili hisse senetleri için borsada işlem gören bir fon listelemek için bir başvuru aldı. Penghua Fonu, CSRC'nin kabul ettiği başvuruyu yaptı.

Çin

Shenzhen merkezli varlık yönetim firması Penghua Fonu, 24 Aralık'ta CSRC'nin kabul ettiği Penghua Shenzhen Stocks Blockchain ETF adlı bir başvuruda bulundu. Önerilen ETF, blockchain endüstrisinde işletmeleri olan Shenzhen'de listelenen kamu hisse senetlerini izlemeyi hedefliyor.

Kabul Edilirse, Ülkenin İlk Blockchain Tabanlı Etf'si Olacak.

Eğer başvuru Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu'ndan nihai onay alsaydı, ülkedeki ilk blockchain temalı ETF olacaktı. Diğer tüm hisse senetleri gibi kamu yatırımcılarına da açık olacak. Shenzhen Borsası da son zamanlarda blockchain teknolojisine dayanan borsada listelenen 50 hisse senedinden oluşan bir Blockchain Endeksi başlattı.

Çin, Blockchain Benimsenmesi İçin Baskı Yapmaya Devam Ediyor.

Blockchain teknolojisini tanıtmak ve benimsemek söz konusu olduğunda Çin ön plana çıktı. Daha önce, Çin Cumhurbaşkanı XI Jinping teknolojiyi onayladı ve ülkeden anı yakalamasını istedi. Çin, blockchain'in geleceğine çok yatırım yapıyor ve muhtemelen diğer ülkelerle karşılaştırıldığında şu anda lider konumda. Ancak Çin, merkezi olmayan kripto para birimlerinin kullanımına karşı düşmanca davranıyor. Son zamanlarda hükümet, işletmelere kripto para birimi faaliyetlerine katılmamaları konusunda bir uyarı yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ