Çin'in yakın zamanda kripto para birimleri üzerindeki baskıları, Bitcoin balinalarının büyük miktarlarda BTC'yi hareket ettirmesine neden oldu.

Çin

Ülkenin merkez bankası kriptoya diğer bir kısıtlama getirirken, Çin'in blockchain teknolojisi üzerindeki övgüleri bitcoini ve kripto para birimlerini kapsamamaktadır.

Çin Halk Bankası, dijital varlıkları içeren yasadışı eylemlerin hoş görülmeyeceği konusunda uyardı ve yatırımcıların kriptoyu yanlış kullanmamaları gerektiğine dikkat çekti. Hareketten sadece saatler sonra, bir Bitcoin balinası tek ve büyük bir işlemde hamle yaptı.

BITCOIN BALİNASI BTC'DE ÜÇ YÜZ MİLYON DOLARIN ÜZERİNDE HAREKETE GEÇTİ


Belirtildiği gibi, birkaç saat önce, şu anki fiyatları dikkate alarak üç yüz otuz yedi bin sekiz milyon doların üzerinde olan kırk yedi bin BTC'yi içeren büyük bir işlem kaydedildi. İşlem, fonların bilinmeyen bir cüzdandan diğerine taşındığını kaydetti.

Ayrıca Çin'den gelen haberler, son birkaç gün içinde büyük bir Bitcoin fiyat düşüşüyle sonuçlandı. BTC, son yirmi dört saatte % 4,33 oranında düşüşün ardından, şu anda 7217,98 dolar + % 0,21 seviyesinde yer almaktadır.

Toptan düşük fiyata verilmesi altcoinleri de düşürdü. İlk on kripto, şu anda en büyük kripto para birimleri listesindeki dördüncü sıraya tırmanan stabilcoin Tether (USDT) hariç, % 4 ile % 8,7 arasında düşüşler görüyor.


ÇİN KENDİ MADENİ PARASINI ÇIKARMA ÇABALARINI HIZLANDIRDI

Çin, ülkenin kriptoya açılma potansiyeli ile ilgili son tartışmalara açıklık getirdi. Çin'deki dijital para birimlerine olan ilginin, ülkenin blok zincirleme teknolojisine olan olumlu tutumundan kaynaklandığı görülüyor. Pek çoğu, Çin’in kripto para birimi ticareti yasağını kaldırıp kaldırmayacağına karar vermeye başladı.

Şimdi, ülke bir kez daha Dijital Para Birimi Elektronik Ödemesi (DCEP) olarak bilinen ulusal dijital para birimini başlatma planlarıyla devam etmesine rağmen, ülke bir kez daha kripto karşıtı bir duruş sergilediğini de doğruladı. Merkez bankası, Çin’in ulusal madeni parasının hala testler ve detaylı araştırmalar altında olduğunu, ancak sonuçta bu parayı çıkaracağını teyit etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ