Binance, Kripto Yasağına Rağmen Çin'de Büyüyor

Çin

Çin'in 2021'de kripto para birimlerini yasaklamasına rağmen, popüler kripto borsası Binance Çin pazarında gelişmeye devam ediyor. Bir Binance platformu olan "Mission Control "den alınan dahili belgeler, borsanın Mayıs ayında Çin'den, çoğunlukla vadeli işlemlerden olmak üzere 90 milyar dolarlık şaşırtıcı bir işlem hacmi kaydettiğini ortaya koyuyor.

Binance'in İşlem Hacminde Çin Lider

Çin, ülkenin kripto yasağından sonra bile Binance'in en büyük pazarı olmaya devam ediyor. Mayıs ayında borsa, yalnızca Çin'den 90 milyar doların üzerinde spot ve vadeli işlem hacmine tanık oldu. Aynı ay Binance'in toplam spot ve bitcoin vadeli işlem hacminin 670 milyar doların üzerinde olduğu düşünüldüğünde, Çin'in platformun başarısındaki önemi ortaya çıkıyor.

Çin Merkezli Kullanıcılar ve Doğrulamada Hoşgörü

Mayıs ayı itibariyle Binance, 900.000'den fazlası platformda aktif olarak yer alan 5,6 milyon Çin merkezli kullanıcı saydı. Bununla birlikte, borsanın Çin'deki kullanıcılarının kimliklerini doğrulama konusunda hoşgörü gösterdiği bildirildi. Binance'teki tahmini 100.000 Çinli kullanıcı, devlet dairelerinde etkili pozisyonlara sahip olan veya bu tür kişilerle yakın ilişkileri olan "siyasi olarak maruz kalan kişiler" (PEP'ler) olarak sınıflandırıldı.

Kısıtlamaların Etrafında Dolaşmak

Çin'in kripto yasağı Binance için zorluklar yarattı, ancak borsa kısıtlamaları aşmanın ve Çinli kullanıcılara hizmet vermeye devam etmenin yollarını buldu. Kullanıcıları ana web sitesine yönlendirmeden önce Çince alan adlarına sahip çeşitli web sitelerine yönlendiren Binance, Çin merkez bankasının kripto ile ilgili tüm işlemleri yasa dışı ilan etmesinden sonra bile piyasadaki varlığını sürdürmeyi başardı.

Geleceğe Bakış ve Binance'in Olağanüstü Esnekliği

Düzenleyici engeller ve yasaklarla karşılaşmasına rağmen Binance'in Çin kripto piyasasındaki varlığı ve etkisi değişmedi. Borsanın Çin'deki etkileyici işlem hacmi ve kullanıcı tabanı, zorlu bir ortamda yol alma becerisini örneklendiriyor. Kripto sektörü gelişmeye devam ettikçe, Binance'in Çin'in kısıtlı pazarındaki yaklaşımı ve devam eden başarısı dünya çapındaki paydaşlar tarafından yakından izlenecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ