Çin

Bitcoin fiyatının 5,800 $ - 6,345 $ arasında artması, bitcoin ETF onayı olasılığının yüksekliği ve Çin'in bu yılki kriptokrasi ticaretine devam etmesi de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede faktörlere bağlanabilir.

Birkaç analist ayrıca, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ve SegWit2x (B2X) gibi bit yürek sert çatallara olan desteğin azalmasının, çünkü Pazar bitiş hızının yükselmesine katkıda bulunduğunu vurguladı , çoğunluk olarak kalan orijinal bit eşine sahip blok zincir etrafında güven geliştiriyor Kasım ayında SegWit2x çatalından sonra zincirin ne yöne gideceğini hep berabar bakıp göreceğiz.

Dahası, Güney Koreli hükümet son zamanlarda bit eşinin bir emtia olarak kabul edilmesi ve işletmelerin, yatırımcıların ve kullanıcıların korunması için piyasanın etkin bir biçimde düzenlenmesine ilişkin planlarını açıkladı. Bitfinex'in arkasında, Bithumb ve Coinone gibi Güney Kore şifreleme borsaları işlem hacmine göre en büyük şifreleme ticaret platformlarıdır. Önümüzdeki aylarda, Güney Koreli mali makamlar yerel bit eşin ve kripto piyasalarının büyümesini kolaylaştırmak için piyasayı düzenleyecek.Bitcoin fiyatı resmi olarak her zamankinden yüksek 6.345 $ 'a ulaştı

# Bitcoin ETF'leri etrafında büyük iyimserlik, Çin ticareti yeniden başlatıyor ve Güney Kore pic.twitter.com/mM60SOH0nG

- Joseph Young (@iamjosephyoung) 29 Ekim 2017

Max Keizer gibi uzmanların belirttiğine göre, LedgerX gibi katı şifreleme seçenekleri, türevleri ve vadeli işlem platformlarının başarısı göz önüne alındığında, 2018 yılının ortalarında bitmiş ETF'lerin onaylanma ihtimali son birkaç hafta içinde belirgin şekilde arttı. LedgerX ekibi, kurumsal yatırımcıların ve geleneksel finansal endüstriden gelen talebin beklentilerini aştığını açıkladı.

"[Lansmanın ilk haftasında, 1.000.000 USD'ın üzerinde olan takas ve opsiyon işlemlerini tamamladık. Esasen, bu esnaf, dijital para birimleri için federal olarak düzenlenen, alışılagelmiş olan döviz ve takas merkezi olan kurumsal sınıf LedgerX ile temizlendi. Ve biz gerçekten anlamaya başlıyoruz, "dedi LedgerX.

Çin Şifreleme İşlemleri ve Bitkon Çatalları

Bitcoin'in kısa vadeli fiyat eğilimini etkileyebilecek diğer küçük faktörler, Çin hükümetinin kriptokrasi ticaretine ve bitkisel zor çatallara olan desteğin azalmasına imkan vermesidir.

Geçtiğimiz ay, Çin'deki yerel araştırmacılar, serbest piyasalara verdikleri desteği göz önüne alarak, Çin Devletinin Başkan Xi Jinping'in seçilmesinden sonra kriptokrasi alışverişi yapma olanağını sundular. Bu hafta ZB.com da dahil olmak üzere birkaç borsa, kullanıcıların kripto para birimlerini Kasım ayına kadar ticaret edebileceğini ortaya koydu.

"Cumhurbaşkanı Xi Jinping 18 Ekim'de yapılacak yeniden seçime hazırlanıyor ve Komünist oy blokuna itiraz etmek istiyor. Tahminim şudur: Başkan Xi Jinping tekrar seçilir kapanmaz - ve muhafazakâr, özgür (er) -trade mevzuatı yürürlüğe girecek ve Bitcoin borsaları eski durumuna getirilecektir. Aslında, Çin hükümetinin, bu yasanın yürürlüğe girdiği müddet sonra, bazı borsaları ve kripto para birimleri cesaretlendirmesini görmek gerçekten şaşırmadım "diyor bitcoin araştırmacısı Jon Creasy.

Çin'de, kriptokrasi ticaretine yeniden başlamış olan doğrulanmamış söylentiler ve madencilerden, bitkisel toplumdan ve endüstriden gelen SegWit2x ve Bitcoin Gold'a verilen desteğin azalması muhtemelen yukarıda bahsedilen başlıca faktörlere ek olarak bitsoy fiyatının yükselmesine katkıda bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ