Resmi bir Çin Vergi Gazetesi, hükümetin sektöre yönelik son zamanlarda gösterdiği düşmanlığa rağmen, hükümeti dijital para birimlerine vergi koymaya çağırdı.

Resmi bir Çin Vergi Gazetesi, hükümetin sektöre yönelik son zamanlarda gösterdiği düşmanlığa rağmen, hükümeti dijital para birimlerine vergi koymaya çağırdı.

Resmi bir Çin vergi gazetesi, hükümetin sektöre karşı son zamanlarda gösterdiği düşmanlık gösterisine rağmen, hükümeti kripto para birimlerine vergi koymaya çağırdı. Eyalet vergi dairesine atfedilen makale, Bitcoin mülk beyanı, tasfiyeler, birleşmeler ve devralmalar ve vergi kaçakçılığını önlemek için daha fazla netlik çağrısında bulundu.

Çin, Kriptoya Karşı Sert Duruşunda Net

Çin, kripto endüstrisine karşı sert duruşunda net. Son birkaç yılda ICO'ları yasakladı, borsaları kovaladı, sektördeki oyuncular için bankacılık erişimini kısıtladı ve madencileri kovdu. Bununla birlikte, açıkça dijital para birimlerine yer bırakmamasına rağmen, Çin Devlet Vergi İdaresi, hükümetin sektör için vergilendirme politikalarını tanımlaması gerektiğine inanıyor. Asya ülkesi BTC'yi yıllar önce yasakladı ve bu duruşu yinelemeye devam etti. China Tax News ile ilgili bir makalede, idarenin Loudi Vergilendirme Bürosu hükümeti daha da ileri gitmeye ve diğer ilgili faaliyetleri yasal olarak tanımlamaya çağırdı.

Büro, Kripto Para Birimleri Hakkında Daha Fazla Düzenleme İstiyor

Büro, “Aynı zamanda Çin, ilgili mülk beyanı ve kayıt mekanizmasını geliştirmeli ve büyük miktarda sanal para birimine sahip kullanıcıların gerçek ad kaydı ve dinamik takibini gerçekleştirmelidir” dedi. Ayrıca Çin hükümetinin yeniden yapılanmalar, para cezaları ve müsadereler, tasfiye, iflas, birleşme ve satın almalar ve daha fazlası ile ilgili politikaları tanımlamasını ve “ulusal vergi kaybını önlemek için sanal para birimlerinin ele alınmasını netleştirmesini” istiyor. Hükümet, kısıtlamanın yatırımcıları korumak olduğunu iddia ederken, birçok kişi Xi Jinping'in yönetiminin, komünist bir rejim tarafından yönetilen bir devlette nihai özgürlüğü temsil ettiği için Bitcoin karşıtı olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ