CNBC tarafından bildirildiği üzere Çinli kripto para borsası Huobi, düzenlemelere uymak için faaliyetlerini durdurduktan iki yıldan fazla bir süre sonra ABD pazarına yeniden girmeyi planlıyor.

CNBC tarafından bildirildiği üzere Çinli kripto para borsası Huobi, düzenlemelere uymak için faaliyetlerini durdurduktan iki yıldan fazla bir süre sonra ABD pazarına yeniden girmeyi planlıyor. Ancak Huobi, şirketin kurucu ortağı Du Jun'a göre bir borsa başlatmayabilir ve bunun yerine geçen seferki yanlış adımlardan sonra varlık yönetimi gibi diğer alanlara odaklanabilir.

Du Jun, Varlık Yönetiminin Borsadan Daha Büyük Bir İş Olmasını Bekliyor

Du, "2018'de ABD pazarına girmeye çalıştık ama o dönemde piyasaya güçlü bir bağlılığımız olmadığı ve ABD'de iyi bir yönetim ekibimiz olmadığı için hızla geri çekildik" dedi. CNBC. "Varlık yönetiminin, geleneksel finans piyasasını da yansıtan borsadan daha büyük bir iş olmasını bekliyorum" dedi ve ekledi, "Borsanın ABD'ye girmek için gerekli bir unsur olduğunu düşünmüyorum." Ancak Du, ABD'ye yeniden girişinde ilk olarak hangi işi başlatacaklarını doğrulamadı.

Huobi, Küresel Ticaret Hacmine Göre En Büyük 10 Kripto Para Borsasından Biridir

ABD pazarına yeniden giriş, Çinli şirketi Nasdaq listesindeki Coinbase gibi şirketlerle rekabete sokabilir. CoinGecko'ya göre Huobi, küresel ticaret hacmine göre en büyük 10 kripto para borsasından biri. Huobi, kripto borsasını ilk olarak 2018'de ABD'de başlattı. Ertesi yıl şirket, ABD kullanıcı hesaplarını donduracağını ve piyasaya "daha entegre ve etkili bir şekilde" döneceğini söyledi.

Çinli şirketin, Hong Kong'da işlem gören Huobi Tech adlı bir borsa işletmesi ve bir varlık yönetimi işletmesi var. ABD pazarına yeniden giriş, Huobi'nin kurulduğu pazar olan Çin'de birkaç yıl daha sıkı kripto düzenlemelerinin ardından daha büyük bir uluslararası genişleme planının parçası.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ