Zhu Fa, Bitcoin'in fiyatının 5 milyar Çin yuanına yani 738.000 $ (USD) seviyelerine olaşabileceğini tahmin ediyor.

Çinli Kripto Para Madencisi Zhu Fa: Bitcoin 740 Bin Dolar Seviyelerine Yükselecek

Çin'de faaliyet gösteren kripto haber bülteni 8BTC'nin 11 Şubatta yayımladığı habere göre, Çin merkezli bir kripto madenciliği havuzu olan Poolin'in kurucu ortağı olan Zhu Fa, Bitcoin'in (BTC) fiyatının 5 milyar Çin yuanına yani 738.000 $ (USD) seviyelerine olaşabileceğini söyledi. 

Zhu, şu anda ayı piyasası içerisinde olduğumuzu biliyorum ancak bir sonraki boğa koşumunda, fiyatların öncekilerden 10-20 kat daha yüksek olacağını belirtti. Zhu ayrıca, 2017 yılında BTC başına 20.000 $ 'a çıkan yüksek fiyatların her zaman olmayacağını ve bir sonraki boğa koşusunun en son olacağını da belirtti.

Kripto para sektörünün çeşitli yönlerinde uzmanlaşmış kişilerden gelen tahminler, boğadan aşırı düşüşe kadar uzanıyor. Nisan 2018'deki bir Blokchain etkinliğinde, yatırım kralı Tim Draper, 2022'de Bitcoin fiyatının 250.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyordu.

Bu haftanın başlarında, Dijital Para Grubu ve Gri Tonlamalı Yatırımlar'ın CEO'su ve kurucusu Barry Silbert, çoğu kripto paranın değerinin “sıfıra ineceğini” söyledi.

BTC.com'a göre, Zhu’nun maden havuzu Poolin, küresel ağ paylaşımının yüzde 10,45'ine sahip. Şu an ki ayı piyasası kripto para madenciliğini oldukça fazla zorlaştırdı. Çin'deki bazı madencilik şirketleri, kilogram ile donanım satmaya başladı.

İngiltere merkezli kripto para birimi madencisi Argo Blockchain'in sabahın erkan saatlerinde yaptığı açıklamaya göre maliyetleri düşürmek için işini yeniden finanse ettiğini açıkladı. Argo, Hizmet Olarak Madencilik (MaaS) faaliyetlerini Nisan ayına kadar sonlandırıyor ve bu da masrafları yüzde 35 oranında azaltabiliyor.

Sizce de Poolin'in kurucu ortağı olan Zhu Fa'nın belirttiği gibi Bitcoin ilerleyen süreçte 740 bin Dolar seviyelerini görebilecek mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ