Çin'deki sigorta hizmeti sağlayıcıları, Hong Kong'un yanı sıra Corona virüsünden etkilenen 27 şehirde talep edilen ödemelerini hızlandırmak için blockchain teknolojisini kullanıyor.

Çinli Sigorta şirketleri, Coronavirus Ödemelerini Hızlandırmak İçin Blockchain Kullanıyor

Çin'deki sigorta hizmeti sağlayıcıları, Hong Kong'un yanı sıra Corona virüsünden etkilenen 27 şehirde talep edilen ödemelerini hızlandırmak için blockchain teknolojisini kullanıyor.

South China Morning Post'un haberine göre, Çinli sigorta servis sağlayıcıları, Hong Kong dahil Coronavirus'dan etkilenen 27 şehirde talep ödemelerini hızlandırmak için blockchain teknolojisine güveniyorlar. Şu an itibariyle, dünya çapında binden fazla insan Corona virüsten öldü.

Blockchain Yüz Yüze Temas İhtiyacını Azaltmaya Yardımcı Oluyor

Sigorta servis sağlayıcıları 27'den fazla Çin şehrini kilitli hale getiren bir koronavirüs salgını sırasında talep ödemelerini hızlı takip etmek için blockchain teknolojisine güveniyor. Gizemli Corona virüsü, Çin'de 37.000'den fazla kişiye bulaştı. Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen talep paylaşım platformunun kullanılması, yüz yüze temas ihtiyacını azaltmaya yardımcı oluyor.

Ant Financial, Talepleri Çok Daha Hızlı Bir Şekilde İşleme Koyabildi

Ant Financial'dan bir sözcü, South China Morning Post'a yaptığı açıklamada, blockchain’in “merkezsiz doğası” nedeniyle, talepleri işleyebildiklerini ve ödemeleri geleneksel yöntemlerden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebildiklerini söyledi. Kripto endüstrisi de Çin'de Corona virüsü ile savaşmaya yardımcı oluyor. Binance, Huobi ve Tron dahil olmak üzere birçok kripto şirketi, Corona virüsü kurbanlarına yardım etmek için bağışta bulundu. Wuhan şehrinde ortaya çıkan virüs de kripto konferanslarını ertelemeye zorladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ