Çin’de Bitcoin Almanın En Kolay Yolu Tether

Çinli Yatırımcılar Bitcoin

Bitcoin fiyatının geçtiğimiz hafta yaklaşık %27 artmasının ardından Çin’li yatırımcılar tekrar uyanmışa benziyor. Çin’deki kripto para yatırımcıları, dijital paralara yatırım yapmak için en güvenli yollardan biri olan Tether’ı kullanıyor

Çin’de Bitcoin Almanın En Kolay Yolu Tether

Çin’in kripto paralar için çok önemli olduğunu bilirsiniz. Güncel verilere bakılacak olursa Çin menşeli kripto para yatırımcıları yeniden harekete geçmeye başladı. Elimizdeki verilere göre Çin’deki bu uyanış stabil kripto para birimi USD Tether’a olan ilgiyi de arttırmışa benziyor. Hatta bir stabil kripto para olmasına rağmen Tether şu anda 1 dolardan daha yüksek bir fiyattan (1.01273 $ +% 0.38) işlem görüyor.

Çin merkezli medya organı cnLedger, yatırımcıların tezgah üstü platformlarda Bitcoin satın almak için yaklaşık %3 daha fazla para ödediklerini açıkladı. Bu Çinli yatırımcıların güçlü satın alımlar yaptığının bir işareti. Resmi kurda 1 Çin Yuan’ı 6,7 dolara eşitken Tether’da ise işler biraz daha farklılaşıyor. Çinli yatırımcılar 1 ABD dolarına eşitlenmiş Tether satın almak için yaklaşık 7 Çin Yuan’ı ödemek zorunda.

Çin’in ICO’ları ve kripto paraları yasaklamasının ardından Çinli kripto para yatırımcıları tezgah üstü Bitcoin platformlarına yönlendi. Yatırımcılar tezgah üstü platformlardan diledikleri stabil kripto para birimini satın alıp daha sonra yurt dışı merkezli borsalardan dilediğiyle işlem yapabiliyor.

Coinlib verilerine göre son 24 saatte Çin’den kripto para piyasasına 127 milyon dolar ve 72 milyon Çin Yuan’ı girdi. Bu tesadüf olmayabilir çünkü Bitcoin geçtiğimiz hafta %27’lik bir yükseliş yaşayarak tüm gözleri kendine çevirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ