Çinli kripto para yatırımcıları, büyük borsalar Yuan desteğini sona erdirdikçe kripto varlıklarını denizaşırı platformlarda takas etmeye devam ettiklerini söylüyorlar.

Çinli kripto para yatırımcıları, büyük borsalar Yuan desteğini sona erdirdikçe kripto varlıklarını denizaşırı platformlarda takas etmeye devam ettiklerini söylüyorlar.

South China Morning Post'a göre, bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki Çinli yatırımcılar, iki büyük kripto ticaret platformu olan Binance ve Huobi'nin anakara kullanıcılarını tasfiye etme sözü vermesine rağmen, tercih ettikleri varlıkları etkin bir şekilde yasa dışı bırakan kısıtlamaları atlamanın yollarını buluyorlar. Platformların duyuruları, çevrimiçi toplulukların kapandığını, fiyatlandırma web sitelerinin karardığını ve büyük borsaların hizmetleri askıya aldığını gören Çinli kripto yatırımcıları için zorlu bir yılın sonunda geldi.

Çin, Kripto Endüstrisine Tam Bir Baskı Yaptığını Duyurdu

Çinli yetkililer, bu yılın başlarında kripto endüstrisine tam bir baskı yapıldığını duyurdular. Kripto borsalarından daha sert önlemler, Pekin'in bu yıl anakaradaki müşterilere hizmet veren herhangi bir açık deniz kripto platformunun yasa dışı olduğunu belirtmesinin ardından geldi. Huobi ve Binance, Aralık ayı sonuna kadar Çin Yuanındaki işlemleri devre dışı bırakacaklarını söyledi. Huobi, anakara Çin'den gelen telefon numaralarını kullanarak yeni kayıtları zaten durdurdu ve gelecek yıl bakiyesi olan tüm Çin hesapları için aylık %0,2 ücret almaya başlayacağını söyledi.

Kripto Borsaları Yuan Cinsinden OTC Ticaretine Son Verdi

Kripto endüstrisindeki son baskılar, bu platformlarda tezgah üstü (OTC) yatırımı bile sona erdirdi ve borsalar 2017'de Offshore'a zorlandıktan sonra yerli yatırımcılar arasında önemli bir ticaret yöntemini ortadan kaldırdı. Kullanıcılar daha önce bankalar aracılığıyla doğrudan Yuan ile kripto para satın alabiliyordu. En az sekiz başka platform da önümüzdeki aydan itibaren Yuan alımlarını artık desteklemeyeceklerini açıkladı. Halihazırda kripto varlıkları olan bazı kişiler, yasal risklere ve düzenleyici düşmanlığa rağmen devam etmeyi planlıyor. Ticarete devam etmek için yaygın yaklaşımlar arasında sanal özel ağların (VPN) kullanılması, yabancı e-posta adreslerinin kaydedilmesi ve varlıkların daha az merkezi borsalara kaydırılması yer alır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ