Çin, başından beri kripto para birimi madenciliği sürecinde önemli bir sektör oldu.

Çinli Yetkililer Bu Bölgedeki Bitcoin Madencilik Firmalarına Odaklanıyor

Çin, başından beri kripto para birimi madenciliği sürecinde önemli bir sektör oldu. Yıllar boyunca, Çin ve onun kripto madenciliği çiftlikleri ve çiftçileri, kripto para biriminin yasaklanmasından kripto madenciliği sürecinin yasaklanmasına kadar birçok sorunla karşı karşıya kaldı.

Düzenleyiciler Çin'deki kripto endüstrisine sert davrandı ve son zamanlarda madencilik çiftliklerinden kripto yasağı kaldırıldığı zaman madenciler biraz rahatladı.

Çinli Düzenleyiciler İç Moğolistan'ı denetleyecek

Çinli düzenleyiciler, İç Moğolistan'a odaklanmaya ve madencilik firmaları için özerk Çin bölgesini araştırmaya ve madencilik endüstrisi için bir “temizlik” süreci yürütmeye karar verdiler. Düzenleyiciler, kripto madenciliği firmalarıyla ilgili görüşlerini sıkılaştırmaya karar verdiler ve ülkenin reel ekonomisine katkısı olmayan firmaları hedef almayı planlıyorlar.

Madencilik çiftlikleri, madencilik süreçleri için çok fazla elektrik gerektirir, bu nedenle düzenleyiciler aynı zamanda hükümet politikalarının esnekliğinden zevk alan şirketlere de odaklanmaktadırlar. Bu şirketler, kendilerini büyük veri endüstrisinin bir parçası olarak göstererek, elektrik, arazi ve vergiler için düşük oranlardan yararlanıyorlar.

İşler Değişiyor

Çin, bu yılın başlarında kripto para birimi madenciliğini neredeyse yasakladı, ancak cumhurbaşkanı blok zinciri teknolojisini desteklediğinde işler değişti. Bu hamle daha sonra ortaya çıktı, çünkü Binance gibi çeşitli borsalar, kripto endüstrisinde hala faaliyet göstermek için operasyonlarını Çin'den başka yerlere taşımak zorunda kaldılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ