CipherTrace, potansiyel kara para aklama risklerini izlemek üzere BNB ve Binance Chain'e destek sağlıyor.

CipherTrace’ten Binance Coin ve Binance Chain’e Destek

CipherTrace, potansiyel kara para aklama risklerini izlemek üzere BNB ve Binance Chain'e destek sağlıyor.

Blockchain analitik firması CipherTrace, salı günü yapılan açıklamaya göre, Binance’in kendi tokeni BNB’ye ve kendi kamu blok zinciri ağı Binance Chain’e desteğini ekledi.

Bu, CipherTrace’in müşterilerinin şimdi potansiyel para aklama riskleri için BNB ve Binance Chain işlemlerini izleyebilecekleri anlamına geliyor. CipherTrace, Binance Chain’in kara para aklama karşıtı (AML) kontrollerini, daha fazla geliştiriciyi uyumlu, merkezsiz uygulamalar veya dApp'ler oluşturmak için çekmek üzere güçlendirmeye de yardımcı olacağını vurguluyor.

Binance’in uyumluluk sorumlusu Samuel Lim, “CipherTrace’le olan bu ortaklık neticede Binance Chain’in daha fazla topluma katılımını, geliştiricinin katılımını ve halkın ilgisini teşvik edecek ve daha büyük genel kabul görmenin önünü açacak” ifadelerini kullanıyor.

Binance ve CipherTrace, ana borsanın AML işlemlerini geliştirmek için ilk olarak Nisan ayında ortak oldu. Bugünkü anlaşma, BNB ve Binance Chain'i de takip edecek. CipherTrace'ın finans analisti John Jefferies konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yapıyor:

“Daha geçen ay, CipherTrace, Bitcoin Cash (BCH), Etehereum (ETH), Litecoin (LTC) ve stablecoin Tether (USDT) dahil olmak üzere 700'den fazla dijital para birimi için destek ekledi. Para aklama karşıtı rejimlerin daha kapsamlı hale gelmesi ve paranın yeniliğini yitirmesi nedeniyle Bitcoin (BTC) pazarının kapsamını genişletmenin kritik olduğunu biliyorduk.”

Özellikle, XRP CipherTrace’in platformunda henüz desteklenmiyor; Jefferies, firmanın yakın gelecekte desteklemeyi planlayıp planlamadığı konusunda yorum yapmaktan kaçınıyor. Bununla birlikte, CipherTrace'in “mahremiyet koinleri ve mahremiyet savunucuları ile işbirliği yaparken gizliliği koruyan, açık kaynaklı kripto para birimi uyumluluk girişimini başlatacağını” ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ