Dünyanın en büyük ikinci Stablecoini USD Coin'in arkasındaki şirket olan Circle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından mahkeme celbi aldı.

Dünyanın en büyük ikinci Stablecoini USD Coin'in arkasındaki şirket olan Circle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından mahkeme celbi aldı.


ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Dünyanın en büyük ikinci Stabil coini USD Coin'in arkasındaki şirket olan Circle, Temmuz ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından mahkemeye çağrıldı. Circle'ın 4 Ekim tarihli düzenleyici dosyasına göre, SEC, Temmuz ayında Uygulama Bölümünden bir "araştırma mahkemesi celbi" yayınladı. Kripto para firması, soruşturmada SEC ile işbirliği yaptığını açıkladı. Circle, talebi aldıktan sonra düzenleyici ile tam işbirliği yapacağını kaydetti.

 "Soruşturmalarında Tam İşbirliği Yapıyoruz."

USDC Stablecoin'in arkasındaki kripto firması, talebi aldıktan sonra düzenleyici ile tam işbirliği yapacağını belirtti: "Ayrıca, Temmuz 2021'de SEC İcra Dairesi'nden bazı varlıklarımızla ilgili belge ve bilgi talep eden bir soruşturma mahkeme celbi aldık, müşteri programları ve işlemleri. Soruşturmalarında tam işbirliği yapıyoruz.” Circle başvurusu, şirketin değeri 4.5 milyar dolar olan Concord Acquisition Corp ile birleşme yoluyla özel amaçlı bir satın alma aracı aracılığıyla halka açılma planının bir parçası.

Circle, SEC'e 10 milyon Dolardan Fazla Para Cezası Ödemeyi Kabul Etmişti.

CIrcle, SEC'in eski yan kuruluşu Poloniex'in işleyişine ilişkin soruşturmaları sırasında Ağustos ayındaki bir dosyada benzer bir açıklama yaptı. Aynı ay Circle, Poloniex'e karşı kayıtsız bir kripto para borsası olarak faaliyet gösterdiği için SEC'e 10 milyon dolardan fazla para cezası ödemeyi kabul etti. Bu yılın başlarında Circle, USDC rezervlerinin %61'inin nakit ve nakit benzerlerinde, geri kalanının ise ticari senet hesaplarında, hazinelerde ve tahvillerde tutulduğunu ortaya koyan bir açıklama raporu yayınladı. Geçen ay SEC, USDC ihraç eden Merkez Konsorsiyumu üyesi Coinbase'i, USDC'nin seçkin sahipleri için faiz oranları sağlayacak önerilen bir kredi ürünü nedeniyle dava etmekle tehdit etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ