Son haftalarda, artan koronavirüs kaynaklı panik, dünyadaki pazarlara zarar verdi.

Circle CEO

Son haftalarda, artan koronavirüs kaynaklı panik, dünyadaki pazarlara zarar verdi. Kripto para piyasalarından tahliye edilen on milyarlarca doların katliamından, stabilcoinler, piyasalar kaybolurken serveti korumak isteyen yatırımcılar arasında popüler olduğunu kanıtlıyor.

Baskın stablecoin Tether ve diğerleri, kripto para yatırımcılarının kitle pazarı kargaşasının ortasında fiat'a çıkış için acele etmesiyle pazar kapitalizasyon kazanımlarından keyif aldılar. Hem Circle hem de Coinbase'in ABD doları destekli girişimi olan USDC, şu anda talepte büyüyen stablecoinler arasında yer alıyor.

Projenin CEO'su Jeremy Allaire, kripto para birimi piyasalarındaki düşüş “o kadar heyecan verici” olmasa da “internet dolarlarına olan talebin” arttığını görmeye teşvik edildiğini söylüyor.

Allaire: Coronavirus Pandemi Blockchain Odaklı Paranın Çalıştığını Kanıtlıyor

Bir pazarın son birkaç gününde, çok az kazanan oldu. En kötü noktasında, Bitcoin tek başına birkaç saat içinde piyasa değerinden 60 milyar dolardan fazla para kaybetmişti. Yüzde kayıpları açısından, diğer dijital para birimleri daha da kötüleşti.

Bununla birlikte, ABD doları gibi, daha az oynak olan para birimlerine yaptığı mandalları ile stabilcoin projeleri, son piyasa kargaşası sırasında yatırımcı ilgisinin yenilenmesini gördü. En büyük stabilcoin USDT, kendi piyasa değerinin 5 milyar doların üzerine çıktığını gördü.

Benzer şekilde, Circle ve Coinbase projesi USDC de piyasa değeri artışları yaşadı. Circle CEO'su Jeremy Allaire, bu tür talep artışlarının sektör için cesaret verici olduğunu söyledi:

“… Bu tamamen yeni, tamamen dijital, blockchain tabanlı parasal altyapı çalışıyor.”

İşler Sakinleştiğinde Talep Kalır mı?

Kripto para yatırımcılarının büyük bir yüzdesi panikledikçe, sabit paralara olan talebin artması gerektiği açıktır. Ancak soru şu ki, işler sabitlenmeye başladığında dolar sabiti dijital para birimleri çekici kalacak mı?

Allaire yapacaklarını düşünüyor.

“Post-pandemik ortaya çıkmayı sevecek daha geniş bir makro teması, işletmelerin güveni en aza indirilmiş, merkezi olmayan altyapıya daha fazla güvenmesi gerektiğidir.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ