Stablecoin usd coin'in (USDC) ihraççısı Circle, projenin artık Polygon ağında desteklendiğini duyurdu.

Circle, Stablecoin USDC

İkinci en büyük piyasa değerine sahip olan stabilcoin, artık manuel çapraz zincirli köprü teknolojisine ihtiyaç duymadan bir Circle Hesabı ve Circle API'leri aracılığıyla çekilebilir.

Circle, Poligon Destekli USDC'yi Açıkladı

Circle, usd coin'in (USDC) artık Poligon ağında barındırıldığını ve ilavenin USDC'nin artık dokuz farklı blok zinciri ağı üzerinden erişilebilir olduğu anlamına geldiğini ortaya koydu. Polygon, Mayıs 2022 itibariyle 19.000'den fazla merkezi olmayan uygulamaya (dapps) ve aylık 2,7 milyon aktif cüzdana sahip büyük bir kripto ekosistemidir.

Yeni Poligon USDC, USDC'nin yerel bir Ethereum sürümü köprülendiğinde basılan USDC'nin köprülü bir sürümüdür. Circle, yaygın olarak kullanılan Polygon USDC'yi destekleyecek ve varlık, Circle Account ve Circle API'lerine eklendi. Poligon destekli USDC, alım satım yapmak, ödünç almak, ödünç vermek, ödeme yapmak, kabul etmek ve programlı ödemeler yapmak için kullanılabilir.

Circle Salı günü yaptığı açıklamada, "Polygon USDC'ye hızlı ve verimli erişim isteyen işletmeler için Circle Account, USDC'yi Ethereum'dan Polygon'a Polygon Bridge aracılığıyla manuel olarak köprülemenin maliyetli ve zaman alıcı sürecini soyutlar." "Bunun yerine, işletmeler artık Circle Account ile saniyeler içinde fiat para birimini Poligon USDC'ye çevirebilir ve aynı şekilde fiat para birimine geri dönebilir."

Poligon Ağı 'Hızlı ve Verimli İşlemler' Sağlayarak USDC Kullanıcılarına Fayda Sağlayacak 

Yazma sırasında USDC, 53,9 milyar dolar ile piyasa değerine göre ikinci en büyük stablecoin varlığıdır. USDC'nin piyasa değeri son 30 günde %10,8 arttı ve son 24 saat içinde stabilcoin küresel ticaret hacminde 5,49 milyar dolar gördü.

USDC'nin piyasa değeri, tüm kripto ekonomisinin net değerinin %4,14'ünü temsil ediyor. Circle'ın duyurusu, Polygon USDC'den yararlanan kullanıcıların "hızlı ve verimli işlemlerden, tipik olarak Ethereum ağında USDC gönderme maliyetinin çok küçük bir kısmından" yararlanacağını ayrıntılarıyla açıklıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ