Stabilcoin USDC ihraççısı Circle, yeniden müzakere ettikten ve açık çek satın alma şirketi Concord Acquisition Corp ile yeni bir ters birleşme anlaşması imzaladıktan sonra değerlemesini iki katına çıkarak 9 milyar dolara çıkardı.

Stabilcoin USDC ihraççısı Circle, yeniden müzakere ettikten ve açık çek satın alma şirketi Concord Acquisition Corp ile yeni bir ters birleşme anlaşması imzaladıktan sonra değerlemesini iki katına çıkarak 9 milyar dolara çıkardı. Her iki şirket de birleşme ve satın alma planlarını ilk olarak Temmuz 2021'de açıkladı. Perşembe günü açıklanan blockchain şirketinin gözden geçirilmiş değerlemesi, finansal görünümü ve piyasadaki rekabetçi konumu dikkate alındıktan sonra geldi.

 

Circle, USDC'nin Büyüyen Pazar Payı Konusunda İyimser

Circle, Şubat ayı ortasında 52,5 milyar dolara ulaşan tirajla en büyük stabilcoinlerden biri haline gelen USDC'nin büyüyen pazar payı konusunda iyimser. Kripto firması ayrıca rakibi Tether'e alternatif bir yaklaşım benimsedi ve düzenleyici üçüncü taraf denetimleriyle USD sabitli stabilcoinin şeffaflığını sürdürdü. Circle'ın kurucu ortağı ve CEO'su Jeremy Allaire, “Circle, dijital para birimlerinin ve açık internetin gücü aracılığıyla küresel ekonomik sistemi dönüştürmeye yönelik büyük adımlar attı” dedi.

 

Centroid ve Circle, Ters Birleşme İçin Zaten Görüşmelerde Bulunuyordu

Centroid ve Circle, bir süredir ters birleşme anlaşması için görüşmelerde bulunuyordu. Daha önce de bir ön anlaşma yapmışlardı, ancak şirketler bunun Nisan 2022'den önce kapatılamayacağını anladılar. Anlaşmanın yeni anlaşmalarına göre Centroid ve Circle, hisselerini halka arz edecek bir holding şirketi tarafından satın alınacak. New York Menkul Kıymetler Borsası'nda (NYSE). Concord'un Yönetim Kurulu Başkanı Bob Diamond ve Atlas, “Circle'ın küresel finans evrimindeki en ilginç, yenilikçi ve heyecan verici şirketlerden biri olduğuna inanmaya devam ediyoruz ve bunun küresel ekonomik sistem üzerinde tarihi bir etkisi olacağına inanıyoruz” dedi. Merchant Capital'in CEO'su, dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ