Circle kurucu ortağı Sean Neville, CoinDesk tarafından yayınlanan bir rapora göre bu ayın sonunda firmanın ortak CEO'su olduğu görevinden ayrılacak.

Circle

Circle kurucu ortağı Sean Neville, CoinDesk tarafından yayınlanan bir rapora göre bu ayın sonunda firmanın ortak CEO'su olduğu görevinden ayrılacak. Neville, bir şirket e-postasında liderliğe geçiş için “uygun” bir zaman olduğunu hissettiğini, ancak çıkışının belirli bir nedenini açıklamadığını ifade ediyor.

Circle'ın yönetim kurulunda bağımsız bir direktör olarak kalacak ve Coinbase’in CENTER ile ortak girişimi olan USDC’de çalışmaya devam edecek.

Neville, Circle'ı 2014 yılında New York Finansal Hizmetler Departmanından bir Bitlicense almadan önce bir ödeme firması olarak Jeremy Allaire ile kurdu. Böyle bir düzenleyici onay alan ilk şirket aynı zamanda

 Neville, Circle'ın bağlı ortak borsaı Poloniex'i CoinDesk'e göre bir geçiş anı olarak sattığını belirtti. Circle, satmadan bir yıl önce Poloniex'i 2018'de yaklaşık 400 milyon dolara satın almıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ