Citadel Securities ve Virtu Financial'ın Fidelity Investments ve Charles Schwab'ın yardımıyla bir kripto para ticaret platformu oluşturduğu bildiriliyor.

Citadel, Charles Schwab ve Fidelity Kripto Para Birimi Ticaret Platformu Oluşturmak için Güçlerini Birleştirdi

Schwab, “Bu kripto para birimi alanına önemli bir ilgi olduğunu biliyoruz ve güçlü bir düzenleyici odakla ve güvenli bir ortamda erişim sunmak için çalışan firmalara ve teknolojilere yatırım yapmaya çalışacağız” dedi.

Bloomberg Salı günü konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere atıfta bulunarak, küresel piyasa yapıcısı Citadel Securities ve Virtu Financial, perakende aracı devleri Fidelity Investments ve Charles Schwab'ın yardımıyla bir kripto para birimi ticaret platformu inşa ediyor.

İnsanlar, kripto ürününün hala erken geliştirme aşamasında olduğunu ve bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında sunulabileceğini de sözlerine ekledi.

Schwab'ın sözcüsü Mayura Hooper, aracı kurum devinin "yeni bir dijital varlık girişimine azınlık, pasif stratejik yatırım yaptığını" söyledi. O ekledi:

Bu kripto para birimi alanına önemli bir ilgi olduğunu biliyoruz ve güçlü bir düzenleyici odakla ve güvenli bir ortamda erişim sunmak için çalışan firmalara ve teknolojilere yatırım yapmaya çalışacağız.

Sözcü ayrıca, şirketinin şu anda doğrudan kripto ticareti yapma planları olmadığını da açıkladı. Bununla birlikte, “düzenlemede daha fazla netlik olduğunda” aracı kurum, “kripto para birimlerine doğrudan erişim sağlamayı düşünecek” dedi.

Citadel Securities kurucusu Ken Griffin Mart ayında yaptığı açıklamada, şirketinin “önümüzdeki aylarda” kriptoda pazarlar kurmayı planladığını söyledi.

Fidelity'nin sözcüsü Susan Coburn, yayına finansal hizmetler firmasının "müşterilerimiz için likidite sağlamak için isteğe bağlı likidite sağlayan sektördeki çabaları desteklediğini" söyledi.

Fidelity, Nisan ayında 401 (k) hesaplarda bitcoine izin vereceğini söyledi. Bu duyuru ABD Çalışma Bakanlığı'nı ve bazı milletvekillerini üzdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ