ABD merkezli banka Citi, Ethereum merkezli merkezi olmayan ticaret finansmanı şirketi Komgo'daki yatırımını artırdı.

Citigroup, Ethereum Tabanlı Ticaret Finansmanı Girişimine Yatırım Yaptı

ABD merkezli banka Citi, Ethereum merkezli merkezi olmayan ticaret finansmanı şirketi Komgo'daki yatırımını artırdı.

Citigroup küresel emtia ticareti finansmanı başkanı Kris van Broekhoven, bankanın 10 Mart'ta ConsenSys ile konuşurken Komgo'daki “şirketin gelişmeye devam etmesine izin vermek için” özkaynaklarını “tamamladığını” açıkladı.

Komgo, 2018 yılında ConsenSys ile ortaklaşa başlatıldı ve emtia piyasalarında ticaret finansmanını kolaylaştırmaya çalışıyor. Komgo’nun platformu hisse senedi yatırımcılarının, finansal kurumların ve ticari hizmet sağlayıcılarının blockchain teknolojisi üzerinden iletişim kurmasına izin veriyor.

“Dünyanın en büyük küresel ticaret finans bankalarından biri” olan Broekhoven, Citi'nin “ticaret dijitalleşmesini çok ciddiye aldığını” vurguladı.

Kağıt Tabanlı Ticaret Finansmanını Modernize Etmek İçin Blockchain

Broekhoven, dağıtılmış defter teknolojilerinin ticaret finansmanını modernize etmek için fırsatlar yarattığını ve “endüstrinin bir asırdan fazla bir süredir kağıt belgelerin değişimine ve elle işlenmesine bağlı olduğunu” belirtti.

"Artık blockchain teknolojisi, elektronik verilerin işlenmesine yönelik endüstriyi bozacak bir katalizör görevi görüyor." Broekhoven, blockchain girişiminin bağlantılarının ve eski finans endüstrisinden desteğinin, Citi'nin Komgo ile ortaklık yapma kararında önemli bir faktör olduğunu belirtti:

"Bu şekilde, Komgo'nun geliştirdiği özelliklerin, bankaların ötesinde çok çeşitli kullanıcıların acı noktalarına gerçekten değinmesini sağlamaya yardımcı oluyoruz ve platformun arkasında, platformda işlem yapmayı taahhüt eden bir dizi kurum var."

Citi Komgo Entegrasyonuna Başladı

Citi, Komgo'daki hisse senetlerini artırmanın yanı sıra ticaret motorunu yeni şirketin blok zincirine entegre etmeye başladı. Broekhoven, “Komgo, geri dönüş sürelerini hızlandırmaya, veri mutabakatını iyileştirmeye ve dolandırıcılık ve insan hatası riskini azaltmaya yardımcı oluyor” diyor.

 Geçmişte, girişim ING Group, Sumitomo Mitsui Banking Corporation ve Societe Generale gibi önde gelen finans kurumlarından destek aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ