Cleveland Federal Rezerv Bankası Başkanı Loretta Mester, Bitcoin'in (BTC) bir ödeme seçeneği olarak pratik olmadığını söyledi.

Cleveland Federal Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin Ana Ödemeler İçin Çok Yavaş

Cleveland Federal Rezerv Bankası Başkanı Loretta Mester, Bitcoin'in (BTC) bir ödeme seçeneği olarak pratik olmadığını söyledi.

Cleveland Federal Reserve Bank Başkanı Loretta Mester kısa süre önce ABD ödeme sisteminin modernizasyonu konusundaki konuşmasında Bitcoin ve stablecoinlere değindi.

Mester, Bitcoin'in çok yavaş olduğu için daha hızlı ödeme aracı olarak hizmet edemediğini belirtti. Çok değişken olduğu için öncelikle fiyat spekülasyonlarında kullanılır.

"Değeri, para birimindeki spekülasyonun etkisiyle volatil bir hesap birimi olarak daha az kullanışlı olmasını sağlıyor.

Ayrıca, operasyonun fiat para birimlerinden daha pahalı olduğuna dikkat çekti.

Bu arada, geleneksel varlıklara sabitlenen stablecoinler düzenleyici engellerle karşı karşıyar. Mester, farklı yargı bölgelerinde düzenleyici bir açıklığın bulunmadığından bahsediyor.

Kripto para birimlerine karşı şüpheci bir tutum benimsemesine rağmen, bu yeni teknolojilerin halkın daha iyi ödeme araçları beklentilerini vurguladığını kabul ediyor. Bu nedenle, Federal Rezerv finansal sistemini modernize etmeye devam edecek.

 ABD tarafından bildirildiği üzere, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz günlerde dijital bir dolar ile ilerlemeden önce merkez bankası dijital dolarlarının maliyetlerini ve faydalarını değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ