Bu yazımızda sizlere Clover Finance (CLV) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CLV Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Clover Finance (CLV) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi CLV Coin

Bu yazımızda sizlere Clover Finance (CLV) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CLV Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Clover Finance (CLV) Nedir?

Clover Finance, DeFi'ye tamamen yeni olanlar da dahil olmak üzere herkes için DeFi'ye kesintisiz bir ağ geçidi sağlayan tek duraklı bir çapraz zincir DeFi köprüsüdür.

Gazsız kullanıcı etkileşimlerini, kripto dışı kullanıcılar için kullanıcı deneyimini basitleştirmek, üst katman uygulamaları için geliştirme eşiğini azaltmak ve kimlik tabanlı komut dosyası oluşturma yeteneklerinden yerleşik olarak çok çeşitli geliştirici araçları sağlamak üzere zincirler arası birlikte çalışabilirliği etkinleştirmek için temel bir katman oluşturuyoruz.

Günümüzün merkezi olmayan finansal ağları, birbirleriyle güvenilir bir şekilde iletişim kuramayan ve anlamlı bir şekilde değer alışverişi yapamayan silolarda izole halde kalıyor. Bu, genel ekosistemi daha merkezi hale getiren ve blok zincirinin neyle ilgili olduğunun özünü ortadan kaldıran bazı üçüncü taraf saklama hizmetlerine yol açtı.

Yeni bir birlikte çalışabilirlik düzeyi elde etmek için Clover, kesintisiz zincirler arası iletişime ve Turing-complete blok zincirleri arasında güvenilir iki yönlü mandallara izin veren yerleşik SPV zincir simülasyon teknolojisi modelini yarattı.

Clover-native IPFS katmanı aracılığıyla aktarılan blok zincirleri arasındaki tüm iletişim, EVM bağlamında depolanır ve değerlendirilir. SPV zincir simülasyon teknolojimiz, erişimi kolay opcode işlevleriyle üçüncü taraf dApp oluşturuculara fayda sağlayabilecek Clover komut dosyası oluşturma katmanıyla uyumludur.

Zincirler arası iletişime ek olarak, günümüzün DeFi uygulamalarının sağlam bir finansal temel gerektirdiğini ve topluluktan gelen bağışların genellikle geliştirme masraflarını karşılamak için yetersiz olduğunu tespit ediyoruz.

Örneğin, dApp'lerin en büyük bölümünün dağıtıldığı Ethereum ağı, tüm gaz ücretini madencilere yönlendirir. Ancak, dApp oluşturucularının teşvik edilmesi ve gaz ücretinin bir kısmını pasif gelir olarak alarak ekosisteme katkıda bulunmanın faydasını görmeleri gerektiğine kuvvetle inanıyoruz.

Sürdürülebilir bir kalkınma kültürü elde etmek için, mevcut dApp'leri Clover'a kolayca geçirmek için EVM uyumlu bir altyapı oluşturmaya ek olarak, gaz ücretlerini hem ağ bakımcılarına hem de dApp oluşturuculara yönlendirmek için gaz dağıtım modelini yeniden parametrelendirdik.

Üçüncü taraf geliştiricileri ve ortakları teşvik etmenin, sonuçta Clover ve Polkadot DeFi ekosistemlerini tamamen genişleten harici dApp geliştirmesini desteklediğine inanıyoruz.

Bu, Clover'ın enflasyon çizelgesine dokunmayan veya CLV tokeninin kıtlığını değiştirmeyen, ancak harici geliştirmenin uygun şekilde finanse edilmesini sağlayarak hatalara ve yazılım güvenlik açıklarına karşı akıllı sözleşmelerin güvenliğini etkili bir şekilde artıran merkezi olmayan bir işletim sistemi olma özellikleriyle tutarlıdır.

Ayrıca, daha önce blockchain, kripto para birimleri veya DeFi uygulamalarına maruz kalmayan teknik olmayan kullanıcıların çoğuna gaz kavramının yabancı olduğunu belirledik. Örneğin, cüzdanlarında ETH olmayan kişiler, gaz için ödeme yapamadıkları için doğrudan EVM ağlarında işlem gönderemezler.

Pek çok Ethereum kullanıcısının ERC-20 tokenlerine sahip olmaktan şikayet etmesi şaşırtıcı değil, ancak gaz için ödeme yapmak için temel para birimi olan ETH'ye sahip olmadıkları için bunları hareket ettiremiyorlar.

Bu, yeni kullanıcıları ağ ile etkileşime başlamadan önce ETH satın almaya zorlar; bu, kullanıcı katılımında ve dApp'lerin toplu olarak benimsenmesinde büyük bir engeldir.

Genel olarak sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için Clover, feekonomiyi, aktarıcıların temel para biriminde gaz fiyatını karşılayabilecekleri ve belirtilen varlıkta tazminat alabilecekleri gönderici adına hareket etmelerine izin verecek şekilde yeniden tasarladı.

Amaç, son kullanıcıların, temel para birimi ETH'ye bağlı olmaksızın, işlem yaptıkları miktardan aynı tokenle ücreti karşılayarak tokenlerinizi sorunsuz bir şekilde işlem yapabilmeleridir. Bunun genel kullanıcı deneyimini önemli bir farkla daha iyi hale getirdiğine inanıyoruz.

Kullanıcı deneyimini basitleştirmek, Clover'ın büyüyüp rekabet edebileceği ve herkes için mümkün olan en iyi DeFi platformu olma hedefine ulaşabileceği çok heyecan verici bir gelecek için potansiyel yaratabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ