Bitcoin fiyatının 3.500 dolarlık bir CME boşluğu var ve önde gelen kripto para birimi boşluğu kapatırsa, bitcoin kısa vadede 3.000 dolarlık bölgeyi tekrar test edebilir.

Bitcoin fiyatının 3.500 dolarlık bir CME boşluğu var ve önde gelen kripto para birimi boşluğu kapatırsa, bitcoin kısa vadede 3.000 dolarlık bölgeyi tekrar test edebilir.

CME boşluğu, önümüzdeki haftalarda bitcoin'in 3.000 $ bölgesini tekrar test etmesinin tek nedeni olmayabilir, ancak birçok trader'ın kripto para biriminin çökme fiyatı konusunda endişelenmesine neden oldu. CME boşluğu, BTC fiyatı CME Bitcoin vadeli işlem piyasası piyasa saatlerinden sonra kapandıktan sonra gerçekleşiyor. Örneğin, vadeli işlem piyasası kapandığında bitcoin'in fiyatı 6.500 $ ise ve açıldığında 7.000 $' a yükselmişse, CME'de 6.500 $ ila 7.000 $ arasında bir boşluk var.

Mevcut senaryoda, geçen aydan bu yana vadeli işlemler piyasasının hacminde gözle görülür bir düşüş göz önüne alındığında, CME boşlukları daha az öneme sahiptir. ABD borsaları çöktükçe, kurumsal yatırımcılar en azından öngörülebilir gelecekte kripto para piyasasından çıkma belirtileri gösterdi. Bu, BTC vadeli işlemler piyasasında hacimde bir düşüşe yol açtı ve bu da CME'nin önde gelen kripto para biriminin kısa vadeli fiyat eğilimi üzerindeki etkisini azalttı.


Yaım sırasında, önde gelen kripto para biriminin fiyatı  son 24 saatte % 1.7 artışla 6.800 $ 'ın biraz üzerinden el değiştiriyor. BTC fiyatı geçtiğimiz hafta birçok kez 7.100 $ ile 7.500 $ aralığını reddetti. Önde gelen kripto para birimi için kısa vadeli tahmin hala oldukça düşüyor. Bitcoin'in teknik yapısı, temel Fibonacci seviyelerine göre 5.300 $ 'lık bir yeniden testi gösteriyor. Teknik analiz, 3.000 dolarlık bölgede CME boşluklarının varlığıyla birleştiğinde, önde gelen kripto para birimini bir düzeltmeye karşı savunmasız bırakıyor. Bitcoin, devam eden küresel salgın nedeniyle finansal piyasalarda kaçınılmaz ekonomik yavaşlama ve çökme göz önüne alındığında, kripto para birimi için de bir düşüş sinyali olan geleneksel finansal piyasalarla hala birleşti.

 Bu, Bitcoin'in ilk kez göreceli Güç Endeksi'nin tarihsel olarak düşük seviyelerde olduğu bir yarılanmaya inecek etkinliğe giriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ