Koronavirüs salgını resmi olarak küresel bir pandemi olarak tanındığında, kriptoyla ilgili şirketler ve kuruluşlar iş yapma biçimlerini değiştiriyor.

CME Group, Coronavirus

Koronavirüs salgını resmi olarak küresel bir pandemi olarak tanındığında, kriptoyla ilgili şirketler ve kuruluşlar iş yapma biçimlerini değiştiriyor.

CNBC'nin Çarşamba günkü haberine göre, ABD'de Bitcoin Vadeli İşlemleri'ni başlatan ikinci firma olan Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, 13 Mart'tan itibaren Chicago'da ticareti askıya alacak.

CME, karar için koronavirüsün yayılması konusunda dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. ABD genelindeki finansal piyasalar, yazılırken 24 saat içinde 1500 puan düşüşle Dow Jones Sanayi Ortalaması'nın patlak vermesinden ciddi şekilde etkilenmiştir.

Ticaretin askıya alınması tedbirlidir

CME, dünyanın en büyük finansal türev borsasıdır ve tarım ürünleri, fiat ve kripto para birimleri, faiz oranları, metaller ve hisse senedi endekslerinde işlem görür. Grup ihtiyati ilkeye atıfta bulunan bir açıklama yaptı:

"Ticaret katında veya Chicago Ticaret Kurulu binasında herhangi bir koronavirüs vakası bildirilmemiştir. Ticaret katının yeniden açılması, koronavirüs hakkında daha fazla tıbbi rehberlik sağlandıkça değerlendirilecektir."

Coronavirüs ile ilgili rakamlar

Bugüne kadar, koronavirüs salgını Çin'e ve Çin'den çoğu uçuşu durdurmak, İtalya'yı tüm dünyaya kapatmaktan ve bugün daha önce Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki seyahat kısıtlamalarından sorumluydu.

Bununla birlikte, şehirde 200'den fazla teyit edilmiş COVID-19 vakasına rağmen, New York Borsasının ticaret katını kapatmak için henüz bir plan yok. NYC merkezli Nasdaq, Philadelphia'nın Navy Yard iş merkezinde bir yedek ticaret zemini ve veri tesisi hazırlıyor, ancak işletmeye açık kalıyor.

Kripto firmalarındaki çalışanlar evden çalışmayı söyledi

CME’nin Chicago'daki genel merkezi 450 personelin hepsiyle açık kalacak olsa da, bazı kripto borsaları ve şirketler COVID-19 yayılımına hazırlık için yeni politikalar uyguluyorlar.

San Francisco'dan kripto borsası Coinbase ve New York'ta bir kripto analiz firması olan Messari, çalışanların bir sonraki duyuruya kadar evden çalışacaklarını açıkladı.

Blockstack ve Winklevoss Twins de çalışanları uzaktan çalışmaya teşvik ediyor.

 Bugün itibariyle, Amerika Birleşik Devletleri'nde COVID-19 ile enfekte olmuş 1.322 doğrulanmış vaka var ve bunların 38'i ölümle sonuçlanmış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ