Başlıca türev piyasası Chicago Mercantile Exchange Group, Ether vadeli işlem ürünlerinde opsiyon ticareti başlatmayı planlıyor.

CME Group, ETH Vadeli İşlemlerinde Seçenekler Başlatmayı Planlıyor

Başlıca türev piyasası Chicago Mercantile Exchange Group, Ether vadeli işlem ürünlerinde opsiyon ticareti başlatmayı planlıyor.

Perşembe günü yaptığı duyuruda CME Group, düzenleyici incelemeye tabi olarak sözleşme başına 50 ETH'de Ether (ETH) vadeli işlemleri için opsiyon sözleşmeleri başlatmayı planladığını söyledi. 12 Eylül'de işlem görmesi beklenen vadeli işlem opsiyonları, firmanın Mart 2022'de mikro boyutlu Bitcoin (BTC) ve Ether opsiyonlarını, Ocak 2020'de BTC opsiyon alım satım ürünlerini ve Aralık 2017'de bir BTC vadeli işlem sözleşmesini piyasaya sürmesini takip edecek.

CME Group'ta küresel hisse senedi ve FX ürünleri başkanı Tim McCourt, ETH vadeli işlemlerini duyururken Ethereum blok zincirinin hisse kanıtına (birleştirme olarak da bilinir) geçişine atıfta bulundu. McCourt, grubun, muhtemelen Birleşme beklentisiyle, ETH vadeli işlemleri ve mikro boyutlu ETH vadeli işlem seçenekleri için ticaret hacminde ve açık ilgide bir artış gözlemlediğini söyledi.

“McCourt paylaştığı bir açıklamada, Eylül ve Aralık Mikro-Ether seçeneklerimizde artan aktivitenin görüldüğünü ve bu da katılımcıların önerilen birleşme tarihi civarında korunmaya devam ettiğini gösterebileceğini söyledi.” “Mikro Eter opsiyonlarındaki açık faiz oranının %78’i Eylül ve Aralık sözleşmelerinde.”

Kripto para portföyünüze seçeneklerin esnekliğini eklemek için yeni bir fırsat mı arıyorsunuz? 12 Eylül'de kullanıma sunulan CME Group'un Ether seçenekleriyle tanışın. https://t.co/yHc3s6oL9h pic.twitter.com/wlKTGNyE5K

— CME Grubu (@CMEGroup) 18 Ağustos 2022

 CME Group, Haziran'dan Temmuz'a kadar ETH vadeli işlemlerinin ortalama günlük işlem hacminde %7'lik bir artış ve aynı hacimdeki mikro ETH vadeli işlem sözleşmelerinde %41'lik bir artış bildirdi. ETH ve kripto para bağlantılı yatırım araçları için alım satım faaliyeti, çekirdek geliştiricilerin 15 Eylül'de gerçekleşmesini beklediği Birleşme öncesinde önemli bir hacim görebilir.

Verilere göre, ETH'nin fiyatı son 24 saatte %2 artışla yayınlandığı sırada 1.863 dolara yükseldi. Token, Kasım 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.800$'a ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ