CME Group'un bitcoin vadeli işlemlerinde açık pozisyonlar, kurumsal yatırımcıların Bitcoin'in boğa koşusuna girmesi nedeniyle bu ay 400 milyon dolara yükseldi.

CME Group’un Bitcoin Vadeli İşlemlerinda Açık Pozisyonlar Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

CME Group'un bitcoin vadeli işlemlerinde açık pozisyonlar, kurumsal yatırımcıların Bitcoin'in boğa koşusuna girmesi nedeniyle bu ay 400 milyon dolara yükseldi.

Kripto analiz şirketi Arcane Research'e göre, CME Group’un Bitcoin vadeli işlemlerine olan açık pozisyonlar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İzleme kaynağı Skew'ten toplanan verilere göre, CME’nin açık pozisyonu Haziran 2019'dan önceki 392 milyon $ rekorunu geçerek tüm zamanların en yüksek 399 milyon $ 'ına ulaştı. Açık pozisyonlardaki büyüme, Bitcoin'in % 60'lık ani fiyat düşüşü nedeniyle 150 milyon dolardan azına ulaştıktan sonra Mart ayından bu yana oldukça etkileyici bir durumda.

CME'deki toplam hacim düşük kalıyor

 Açık pozisyon oranlarındaki büyük büyümeye rağmen, CME vadeli işlemlerine ilişkin toplam hacim düşük seyretmekte ve aynı zamanda benzer davranışlar görmemektedir. Şirket, günlük işlem hacminin aynı seviyedeki büyümeyi görmediğini, bu da platformda daha az ticaret odaklı ve daha fazla maruz kalmaya dayalı faaliyet olduğunu gösterdiğini bildirdi. Mevcut senaryonun bir sonucu olarak, traderlar şu anda 9.500 $ 'ın hemen üzerinde işlem yapan Bitcoin fiyatını shortlamaya hazırlanıyor olabilirler. Bitcoin fiyatı son 24 saatte % 4 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ