İstatistikler, Bitcoin fiyatının kırmızı bir hafta görme eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

CME Vadeli İşlemleri İstatistiği Tahminleri: Bitcoin Haftaya Havlu Atabilir

Hayır, kırmızıyla kastettiğim Noel'i kastetmiyorum, kripto para biriminin düştüğü bir hafta, potansiyel olarak 6.000 $ aralığına Bitcoin’i Geri Getirebilir.

Bitcoin Vadeli İşlemleri 'BTC'nin Önünde Kırmızı Bir Hafta Var

Bitcoin vadeli işlemleri nakit olarak ödenmiş olsa da, sözleşmeleri destekleyen kripto paraların blok zincirinde gerçekte mevcut olmadığı anlamına gelirken, bazıları bu türevlerin yerleşmesinin altta yatan spot piyasa üzerinde derin bir etkisi olduğunu söylüyor.

Analist Joel (Twitter'da @JofDom) geçtiğimiz günlerde bu konuya değindi ve CME'nin Bitcoin için aylık vadeli işlem sözleşmelerinin sona ermesi ile fiyat eylemi arasında bir ilişki olduğunu ifade etti.

Verileri, önceki CME vadeli işlemlerinin sona ermesinden önceki haftada, Bitcoin'in daha düşük eğilimde olma olasılığının % 70 olduğunu ve ortalama kaybın yedi günde% 2'ye çıktığını gösteriyor. Bu, 27 Aralık'ın sona ermesi yaklaştıkça BTC'nin tekrar 7.000 doların altına düşebileceğini gösteriyor; yine de, yine de,% 2'lik kayıp sadece bir ortalama durumuna işaret ediyor. Bu drurum CME'nin sona ermesinin önümüzdeki hafta Bitcoin için daha da fazla kıyamete neden olabileceği anlamına geliyor.

Diğer Düşüş İşaretleri Var

Bitcoin'in kırmızı bir hafta görebileceğini ima eden sadece CME vadeli işlemler istatistiği değil elbet.

Twitter'da önde gelen bir kripto para birimi yatırımcısı olan Cantering Clark, geçtiğimiz hafta Bitcoin'in fiyat hareketinin Ekim ayı sonlarında görülenleri ürkütücü bir şekilde hatırlattığını söyledi; Bu durum, Çinli lider Xi Jinping'in blockchain yorumlarının ardından BTC’nin % 42'lik hareketiyle 10.000 dolara sıçraması ve sonrasında yavaşça geri çekilerek  tüm artışı geri çekmesiyle sonuçlandı.

Bu benzerliğe dikkat çeken analist, Ekim ve Kasım aylarında olduğu gibi, Bitcoin'in bir "kafa taklidi serisi" görmesi ihtimalinin yüksek olduğu sonucuna vardı, ardından 6,400 $ ila 6,500 $ arasında bir "düşüş yönlü en düşük seviyeye geri dönüş"ün ilerleyeen haftalarda söz konusu olabileceğini ifade ediyor.

Popüler bir kripto para birimi tüccarı olan Josh Rager'den de benzer yaklaşımlar var. BTC'nin Ekim ayında yaşanan Çin pompasından sonra oluşan bir eğilim çizgisinin altına sıkışmış olduğunu belirterek, bu haftanın iyileşmesinden sonra yükselişin çok erken olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ