Bitcoin’in piyasası son zamanlarda türbülans yaşıyor, kripto para neredeyse % 7 oranında düştü ve Bitcoin’in fiyatı 19 Ocak’ta 8.5 bin dolara geriledi.

Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada, Bitcoin konumunu 9 bin dolarlık işaretin hemen altında birleştiriyordu ve 8,786 dolar olarak fiyatlandırıldı. 24 saatlik işlem hacmi 9.9 milyar dolardı ve geçen gün % 1.7 arttı.


Piyasadaki ayılardan oldukça az darbe almasına rağmen, Bitcoin'in diğer büyük kripto para birimleri ile korelasyonu hala güçlü. Coin Metrics tarafından sağlanan grafiklere göre, BTC ve ETH, fiyatlarının korelasyon katsayısı 0.88 ile pozitif bir ilişkiye sahiptir.

Piyasa gözlemcisi Skew Markets, ilk iki kripto arasındaki korelasyonun ilk kez 2018'de tutarlı bir şekilde görülen seviyelere ulaştığını da kaydetti.

“Pazar 2018'de Bitcoin ve Ethereum arasında yüksek bir korelasyon rejimine tekrar girdi.”

BTC ve ETH'nin diğer altcoinlerle de güçlü bir korelasyonu vardır ve piyasadaki olumlu bir dönüş yakında bir altcoin sezonuna yol açabilir, bu da birçok altcoin sahibin uzun zamandır beklediği bir şeydir.

Kripto para birimi ekosisteminin genel sağlığı, özellikle Bitcoin Vadeli İşlemleri için, CME'deki BTC opsiyon işlemleri, yayınlandığı ilk hafta içinde ticaret hacmini iki katına çıkardığı için güçlü olmuştur. 17 Ocak'ta 610 Bitcoin opsiyon ticareti yapıldı ve bu rakam 5.27 milyon $ 'a denk geldi. Açık pozisyonların da yükselişte olduğu kaydedildi.

Skew tarafından sağlanan verilere göre, CME'deki BTC Vadeli İşlemleri için Açık pozisyon, 1 Ocak ve 20 Ocak arasında % 101 artış kaydetti. CME, birçok yorumcunun Bitcoin Vadeli İşlemleri'ne gelen kurumsal taahhüdünü söylediği gibi, lansmanından sonra Option işlemleri ile başarısını açıkladı.

 Başka bir Bitcoin türev platformu olan Bakkt, BTC Vadeli İşlemleri'nin açık pozisyonunda artış olduğunu kaydetti. 1 Ocak'ta Bakkt piyasası,% 92,10'luk dramatik bir artışla 20 Ocak'ta 7,8 milyon $ 'a yükselen 3,8 milyon $' lık açık pozisyon kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ