CNBC'nin TechCheck sunucusu, kripto para birimini kumarla karşılaştırdı. Ekonomist Sebastian Mallaby ile yaptığı röportajda Deirdre Bosa, kripto kullanım durumlarının neler olduğunu soruyor.

CNBC Sunucusu Soruyor, Kripto Sadece Kumar İçin mi İyi?

İş ve finans piyasası haber kaynağı CNBC, kripto para birimini kumarla karşılaştırdı. Ekonomist Sebastian Mallaby ile yaptığı röportajda, sunucu Deirdre Bosa kriptoyu kumara benzetti.

CNBC'nin TechCheck'ine ev sahipliği yapan Bosa, ekonomist Sebastian Mallaby ile sohbet ederken, kripto kullanım durumlarının ne olduğunu soruyor. “İnsanlar internetin ilk dalgasını işaret etmeyi seviyor. Ancak o dönemde, anlaşılması kolay kullanım durumları vardı. Kripto için kullanım durumu nedir?”

Mallaby, herhangi bir kullanım durumu olmasa ve tamamen dahili tokenler kullanılarak kumar oynansa bile, kumarın hala iyi bir iş olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Dün Bosa, Twitter'da gösterinin bir bölümünü şu başlıkla yayınladı: “Yani… kriptonun en iyi kullanım durumu… kumar mı?” Kimseye smaç atmaya çalışmadığını, aslında kripto teknolojisinin çalışmasını istediğini belirtiyor. Ancak Bosa, kripto liderlerine sorulması gereken önemli sorular olduğuna inanıyor.

Bosa, kripto topluluğuna yönelik eleştirilerine de açık. Bu ayın başlarında, şovu sırasında Bitfinex CTO'su Paolo Ardoino'ya Tether ile ilgili bazı zor sorular sordu ama aynı zamanda şovda göründüğü için onu takdir etti. Dün, Elon Musk'ın Twitter teklifinden geri çekilmesinin yasal etkilerine yönelik gelişigüzel yaklaşımı için bir inceleme bile yaptı.

CNBC, kripto hakkındaki görüşleri konusunda her zaman açık olmuştur. Son zamanlarda, CNBC'nin Mad Money programına ev sahipliği yapan Jim Cramer, Bitcoin'in kısa vadede sıçrama yerine daha da düşeceğini belirtti. Tartışmalı görüşleri ile tanınan TV kişiliği, sektördekilerin BTC'nin önemli bir düşüşe doğru ilerlediğini kabul etmeye hazır olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ