CNBC'den Guy Adami'ye göre Bitcoin, fiat para birimlerini devalüe eden merkez bankalarına karşı yarışı kazanıyor.

CNBC

CNBC'den Guy Adami'ye göre Bitcoin, fiat para birimlerini devalüe eden merkez bankalarına karşı yarışı kazanıyor.

Tanınmış tüccar ve CNBC sunucusu Guy Adami, son bir "Fast Money" bölümünde Bitcoin'in (BTC) fiat para birimleri dünyasında "zafer" ilan ettiğini belirtti.

“Merkez bankacılarının paralarını devalüe etmek için kendi üstlerine gittikleri bir dünyada, Bitcoin kazanıyor. Fiat para birimlerinin dünyasında, Bitcoin galiptir."

Zayıf Eller Dışarıda

BTC fiyatı bir kez daha 10.000 $ seviyesinin üzerine çıkarken, soru bu rallinin farklı olup olmayacağıdır.

CNBC'den Tim Seymour, Bitcoin'in yüzde 40'lık yolculuğundan sonra birçok zayıf elin çalkalandığını söyledi. Aynı argüman ticaret uzmanı Peter Brandt tarafından da dile getirildi.

Ayrıca kripto para birimi endüstrisinde hızlı bir şekilde kurumsal benimseme hızını vurguladı.

"Kurumsal takip açısından kesinlikle yolun aşağısında ilerlediniz. Yolda kesinlikle kendi kurumsal platformları hakkında konuşan büyük bir bankanız var."

Merkez Bankaları Çıldırıyor

Seymour ayrıca, para "bedavadan daha özgür" hale geldiğinde, altının Bitcoin ile birlikte toplandığını belirtti. İddiası, CNBC üyesi olan Karen Finerman tarafından ABD Federal Rezervinin ve diğer merkez bankalarının "delirdiğini" ifade edilerek desteklendi.

"Bu, Bitcoin için boğa davasının bir parçası. Artı kurumsal ilgi de."

 Fed Başkanı Jerome Powell kısa süre önce ABD'nin dijital para birimi üzerinde çok çalıştığını doğruladı, ancak tüm "faydaları ve değişimleri" açıkça anlamalılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ