Bitcoin ve daha büyük kripto piyasası, Binance'i çevreleyen yaygın söylentilere rağmen sabit kaldı.

CNF Özeti: Haftanın En Büyük 5 Hikayesi - Bitcoin, Shiba Inu, Cardano, VeChain, Binance

Bitcoin ve daha büyük kripto piyasası, Binance'i çevreleyen yaygın söylentilere rağmen sabit kaldı.
Shiba Inu topluluğu, Shibarium'un Sevgililer Günü'nde başarısız lansmanı nedeniyle hayal kırıklığına uğradı, ancak Cardano aynı gün büyük bir galibiyet elde etti.

Kripto topluluğu, hayal kırıklığı yaratan birkaç haftanın ardından kripto piyasasının hareketi konusunda bölünmüş durumda. Pazar lideri Bitcoin için en eski dijital varlık, 22.000$ ve 24.000$ aralığında işlem görüyor. Yılın başındaki ilk patlamanın ardından, son zamanlardaki dar işlem aralığı, başka bir kırılmanın kaçınılmaz olduğunu gösteriyor, ancak yükseliş veya düşüş yönü kimsenin tahmininde bulunmaya devam ediyor. Pazarın geri kalanı, genel olarak belirlenen eğilimi takip ettiklerini gösteren son aylar ve yıllar ile lideri hevesle takip ediyor.

CNF Brief, Bitcoin, Shiba Inu, Cardano, VeChain ve Binance gibi önemli projeler hakkındaki son gelişmelere göz atıyor.

Bitcoin Balinaları Geri Dönüş Yapıyor

Analistler genellikle yatırımcılara akıllı parayı takip etmelerini tavsiye ediyor. Bunun bir kısmı, kırma veya yatırım yapma gücünü elinde tutan balinalardır. Kripto pazarında, son veriler balinaların geri dönüş yaptığını ve yoğun bir şekilde biriktiğini gösterdi. Bireysel yatırımcılar için bu, Bitcoin'in yükseliş yolunda olduğunun veya buna doğru ilerlediğinin bir işaretidir.

Artan ilgi ve birikim göz önüne alındığında, analistler bunun bir konsolidasyon aşaması olduğunu ve bunu yukarı yönlü bir kırılmanın takip edeceğini söylediler.

Emerging Assets Group araştırma direktörü William Noble, kısa süre önce yaklaşık yüzde 100'lük bir artışla 56.000 $'a yükseleceğini tahmin etti. Galaxy Digital Holdings CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin'in ilk çeyrekte 30.000 doları aşmasını bekliyor, bu önemli bir psikolojik pozisyon.

Binance $400M FUD

Binance, merkezi borsadaki herhangi bir yasa dışı faaliyet iddialarını bir kez daha çürütüyordu. En son suçlamada Reuters, Binance'i 2021'de California merkezli Silvergate Bank'tan yan kuruluşu Binance US aracılığıyla Merit Peak Ltd'ye üç ayda 400 milyon dolardan fazla para aktarmakla suçladı.

Reuters, transferlerin arkasındaki nedeni ve paranın müşterilere ait olup olmadığını belirleyemedi. O sıralarda, halka açık kullanım şartları, müşterilerin mevduatlarının Silvergate'te ve Nevada merkezli Prime Trust LLC adlı bir saklama firmasında tutulduğunu gösteriyordu.

Binance, Binance ile hızlı bir şekilde yanıt verdi.ABD sözcüsü Kimberly Soward, transferlerle ilgili yanıt vermeyi reddediyor ancak Reuters'in raporunda güncel olmayan bilgiler kullandığını belirtiyor.

Cardano Sevgililer Günü Yükseltmesi Başarılı

Cardano topluluğu, 14 Şubat'ta Cardano ana ağına art arda yapılan yükseltmeyi kutladı. Cardano'nun Valentine yükseltmesi, Cardano protokolünden sorumlu blok zinciri geliştirmesi olan Input Output HK (IOHK) tarafından onaylandığı üzere ağ büyümesini artırmak için birlikte çalışabilirliği güçlendirmek üzere tasarlanmıştır. IOHK, Cardano'da tek bir büyük ekosistemde silo haline getirilmesi gereken artan sayıda Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApp'ler) olduğunu belirtti. Sevgililer Günü Yükseltmesi bu olasılığı getirecektir.

Yükseltme, anlık bir fiyat artışı yaşadı. Son 7 gün içinde, Cardano'nun yerel tokeni ADA yüzde 10'dan fazla arttı. Uzun vadede ve Cardano gelişmeye devam ettikçe, yatırımcılar dijital varlığın büyümeye devam etmesini bekliyor.

Shiba Inu'nun Shibarium Lansmanı Ertelendi

Cardano topluluğu önemli bir yükseltmeyi kutlarken, Shiba Inu topluluğu geçen hafta bir hayal kırıklığı yaşadı. Bu hafta başındaki bir başka ertelemenin ardından, Shibarium destekçileri toplu olarak çıkış tarihinin sürekli olarak ertelenmesine yönelik hayal kırıklıklarını dile getiriyorlar.

Baş geliştirici Shytoshi Kusama'ya göre, çok beklenen Shibarium katman 2 ölçekleme çözümünün Mayıs ayından önce çıkması bekleniyor.

Shibarium, Shiba Inu ağındaki işlem hızını artırmaya yardımcı olmak için inşa ediliyor. Shibarium'un kullanıma sunulmasıyla birlikte, ağ üzerindeki işlemlerin maliyeti de düşecek.

VeChain, 'karbon azaltımına giden bitki bazlı yol' ile sürdürülebilirlik sunuyor
Bu haftanın başlarındaki raporlar, VeChain'in bitki bazlı et ürünlerine geçişte iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir rol oynayabileceğini gösterdi. Protokol, hayvansal bazlı et ürünlerinden bitki bazlı ürünlere geçişi desteklemeye yardımcı olmak için öne sürülüyor.

Bir blockchain hizmeti olarak, bitki bazlı et işlemeye yönelmek isteyen şirketler, veri depolama ve sonraki sürdürülebilirlik takibi için VeChain protokolünü kullanabilir. Teknoloji, büyüme için gerekli verimliliğin sağlanmasına yardımcı olmak için bu multi-milyar dolarlık endüstrinin tedarik zincirini güçlendirmede de kullanılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ