Ripple, fintech CEO'sunun SEC ile olan davasının muhtemelen Haziran ayına kadar çözüleceğini açıklamasıyla WEF'te büyük destek aldı.

CNF Özeti: Haftanın En Büyük 5 Hikayesi - Ripple, Stellar Lumens, Dogecoin, IOTA ve Cardano

Ripple, fintech CEO'sunun SEC ile olan davasının muhtemelen Haziran ayına kadar çözüleceğini açıklamasıyla WEF'te büyük destek aldı.
Ripple'ın bir rakibi olan Stellar Lumens, emtia vadeli işlem komisyonunun (CFTC) küresel piyasa danışma komitesine katıldı.

Hem proje/ağ geliştirmede hem de token fiyat değerinde ilerleme kaydedildiği bir hafta oldu. Eğilim ilk aşamalarında olmasına rağmen, analistler piyasanın bir boğa koşusu başlatabileceğinden eminler. Yatırımcılar piyasayı takip ederken, sektördeki geliştiriciler ittifaklar kurmaya ve ilgili projelerini geliştirmeye devam ediyor. En son CNF özetinde, geçen hafta manşetlere çıkan en sıcak haberlere göz atacağız.

Elon Musk Sayesinde Dogecoin Karbon Emisyonları %25 Azaldı

Elon Musk, Dogecoin geliştiricileri ile aylarca çalıştıktan sonra, bu hafta yeni bir rapor, işbirliğinin önemli sonuçlar doğurduğunu gösterdi. Rapora göre, Dogecoin'in karbon emisyonları kabaca yüzde 25 oranında düştü. Bunu takiben, Dogecoin artık piyasadaki en enerji verimli blok zincirlerinden biri haline geldi. Dogecoin'in tercih edilen işlem para birimi konumunu daha da geliştirir. Elon Musk daha önce Dogecoin'in işlemler için Bitcoin'den daha uygun olduğunu belirtmişti.

Dogecoin'in yerel tokeni DOGE geçen hafta önemli bir değişiklik görmedi. Verilerimiz, tokenin son 7 günde yüzde 5'ten az değer kazandığını ve 0,086 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

Stellar Lumens, İlk Blockchain Projesi Olarak Önemli Kurula Katıldı

ABD düzenleyicileri, blok zinciri ve kripto para birimi projelerinin alaka düzeyini tanıma taahhüdünü gösterdi. Son hamlede Stellar Geliştirme Vakfı, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından oluşturulan Küresel Piyasa Danışma Komitesi'ne eklendi. Stellar, J.P. Morgan, Goldman Sachs ve BlackRock gibi geleneksel endüstri finansından temsilciler arasına katıldı.

CFTC'nin blockchain projelerini dahil etme kararına rağmen, sadece Stellar dahil edildi. Bu gelişmeyle ilgili bir Stellar Lumens blog gönderisine göre, akıllı politikalar ve düzenleyicilerden net kurallar olduğunda blockchain ve kripto sektörü potansiyelini gerçekleştirebilir…Daha Fazlasını Okuyun

Brad Garlinghouse, SEC İle Uzlaşmak İçin WEF'te Büyük Destek Alıyor

İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu 2023'te bir röportajda konuşan Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, SEC ile olan davasının 2023'ün ilk yarısında sona ereceğine dair iyimserliğini dile getirdi. davanın uzlaşmayla sonuçlanacağını, ancak davanın bir sonuca varmasını bekliyor. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm kripto endüstrisi için ne kadar önemli olduğunu (SEC, Ripple davası) Davos'ta defalarca duydu.


Analistler, Ripple'ın ona karşı kazanacağını beklerken, XRP'nin sonraki haftalarda ve aylarda ralliye yol açacağı konusunda daha da iyimserler. Ayrıca, şu anda tehdit altında olan daha büyük kripto pazarı için bir emsal oluşturacak.

Tangle Sayesinde Sürdürülebilirlik ve İklim Korumada Üstün IOTA Teknolojisi

IOTA Vakfı'nın düzenleyici işler yöneticisi Mariana de la Roche Wills, sürdürülebilirlik girişimlerini kapsayan önemli projeleri nasıl üstlendiklerini açıkladı. Ayrıca, IOTA Vakfı'nın yakın zamanda ortaya çıkan DeFi, NFT'ler ve Web3 alanına odaklandığını da sözlerine ekledi. INATBA'nın eş başkanı Mariana de la Roche Wills, IOTA'nın sürdürülebilirlik ve pozitif sosyal etki taahhüdünü tartıştı.

Mariana de la Roche Wills, şu anda teknolojiyi kitlelere ulaştırmaya odaklanıldığını söyledi. Ayrıca, ortalama insanlar için blockchain kullanımını akıllı telefon kullanmak kadar basitleştirmeye çalışıyorlar.
Cardano'nun ECDSA ve Schnorr şifreleme imzalarını desteklemek için yeni yükseltmesi
Cardano'ya yakında yapılacak bir yükseltme, zincirler arası güvenli DApp'ler geliştirme ve blok zincirine daha fazla birlikte çalışabilirlik getirecek. Büyük yükseltme, Cardano'nun akıllı sözleşmeler programlama dili Plutus'a bazı yerleşik işlevleri dahil edecek. Plutus'taki bu yeni yerleşik işlevler aynı zamanda ECDSA ve Schnorr şifreleme imzalarını da destekleyecek ve böylece geliştiricilerin zincirler arası uygulamalar oluşturmasını kolaylaştıracaktır.

Geliştirme ekibi tarafından onaylandığı üzere, 14 Şubat 2023'e kadar beklenen ana ağ yükseltmesiyle şimdiden başarılı entegrasyon testleri yapıldı. Ekip, SPO'lar, DApp geliştiricileri ve borsalar dahil olmak üzere tüm önemli paydaşların birbirini izleyen testler rapor ettiğini belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ