Bu yazımızda sizlere Cocos-BCX (COCOS) Nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. COCOS Coine bir bakalım.

Cocos-BCX (COCOS) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla COCOS Coin

Bu yazımızda sizlere Cocos-BCX (COCOS) Nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. COCOS Coine bir bakalım.

Cocos-BCX (COCOS) Nedir?

COCOS-BlockChain Expedition (BCX), "dijital oyun ekonomisinin yeni neslini" oluşturmaya adanmış bir platformdur.

Cocos-BCX aşağıdakileri karşılamayı amaçlamaktadır:

Geliştiriciler: Oyun geliştirme için oldukça uygun ve eksiksiz bir çok platformlu çalışma zamanı ortamı sağlamayı amaçlamaktadır.

Kullanıcılar: Cocos, "yepyeni bir oyun deneyimi" sunmayı amaçlamaktadır. Özellikle, oyun deneyimi dört aşamalı bir yaklaşımla sağlanır. Oyun içi ekonomi için sadece misli olmayan token kullanarak başlasa da, nihai amacı tamamen bir blockchain'e geçmek.

Cocos-BCX, Yetkilendirilmiş Teminat Kanıtı (DPoS) konsensüs mekanizmasına dayanan canlı programlanabilir bir ana ağa sahiptir.

COCOS, Cocos-BCX blok zincirinin doğal varlığıdır ve işlem ve gaz ücretlerini ödemek için kullanılır, ancak DPoS mutabakatına ve onun temelindeki blok zinciri yönetişimine katılmak için de paraya çevrilebilir.

Cocos-BCX (COCOS) Token Nedir?

Cocos-BCX, çoklu oyun sistem uyumluluğuna sahip oyunlar için eksiksiz bir çalışma zamanı ortamı oluşturmayı amaçlayan halka açık bir blockchain platformudur ve oyun geliştiricilerine blockchain oyun geliştirme için kullanıcı dostu bir platform sunar.

Ek olarak, Cocos-BCX, kullanıcılara oyun içi sanal varlıklar üzerinde tam kontrol ve şeffaflık sağlamayı amaçlamaktadır.

Oyun deneyimi ve oyun ekonomisi göz önünde bulundurularak bir geliştirme ortamı oluşturuyor. Oyun geliştiricileri, blok zinciri programlama dillerini öğrenmeye gerek kalmadan geleneksel oyunları kolayca blok zincirine taşıyabilir.

Geliştiriciler, değiştirilemez token gibi oyun ekonomisi altyapıları oluşturmak için Cocos-BCX veya üçüncü taraf ekipler tarafından sağlanan işlevleri ve bileşenleri de kullanabilir ( NFT) borsalar, rehin dükkanları ve bankalar.

Sonuç olarak Cocos-BCX, oyuncuların sanal varlıklarını daha iyi yönetmelerine izin verirken "oyunculara daha fazla oyun sunmayı" amaçlamaktadır.

Ayrıca Cocos-BCX, çok zincirli uyumlu varlık standartları sağlayarak zincirler arası ve alanlar arası varlık değişimine olanak tanır ve alanlar arası ağ geçitleri sunar. Geliştiriciler, oyun içi ekonomilerini en iyi şekilde kolaylaştıran ve varlıklarını evrensel olarak aktarılabilir kılan blok zincirlerinde oyunları dağıtma esnekliğine sahip olacaklar. Kullanıcılar ayrıca, ticaret ve depolama gibi amaçlarına en iyi şekilde hizmet eden farklı zincirler arasında varlık taşıma özgürlüğünden yararlanabilirler.

Cocos Blockchain Expedition ("Cocos-BCX"), blok zincirinde oyunların ve oyun ekonomilerinin geliştirilmesi için tam yığın bir çözüm oluşturmayı amaçlamaktadır.

CocosChain, tutarlılık ve adaleti sağlamak için tüm aktif tanıkların aynı planlanmış blok oluşturma olasılığını paylaştığı Delegated Proof-of-Stake (DPoS) fikir birliği mekanizmasının bir sürümünü kullanan halka açık bir blok zinciridir.

Proje, değiştirilebilir ve değiştirilemez dijital varlıklar için tescilli bir token standardı olan NHAS-1808'i yarattı.

Özellikler

Oyun merkezli veri yapısı, çok zincirli birlikte çalışabilirlik, varlık sözleşmeli bölümlere ayırma, hafif nodeların kullanımı ve çok daha fazlasını içeren özelliklere sahip bir CocosChain bulunuyor.

Çoklu sistem uyumluluğuna ve blok zinciri birlikte çalışabilirliğine sahip oyunlar için entegre bir çalışma zamanı ortamı.

Homojen ve homojen olmayan varlıklar için çapraz zincir işlemlerini destekleyen eksiksiz bir değişim ağ geçidi.

Dinamik şifreleme, gizli işlem değişkenleri ve ortam kimlik doğrulaması ile hileye karşı korumalı bir doğrulama mekanizması.

COCOS tokenlarına yönelik kullanım durumları da şunlar.

Gaz ücretleri için ödeme.

DPoS mutabakatına katılmak için stake etme.

Blockchain yönetişimi için stake etme.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ