Yakından takip edilen bir kripto analisti, önde gelen Ethereum rakibi teknik engellerle karşı karşıya kaldığından, Solana'nın (SOL) büyük bir rakibi olarak başka bir altcoinin ortaya çıktığını söylüyor.

Yakından takip edilen bir kripto analisti, önde gelen Ethereum rakibi teknik engellerle karşı karşıya kaldığından, Solana'nın (SOL) büyük bir rakibi olarak başka bir altcoinin ortaya çıktığını söylüyor.

Yeni bir videoda, takma adlı Coin Bureau sunucusu Guy, iki milyon YouTube abonesine, yatırımcıların ağ kesintileri ve blok zincirinin algılanan güvenilirliğini etkileyen hack'lerden sonra bir Solana alternatifi aradıklarını söylüyor.

Analist, yatırımcıların artık merkezi olmayan uygulama (DApp) platformu Near Protocol'e (NEAR) baktığını söylüyor.

"Near Protocol, bu kullanıcıların ve yatırımcıların birincil alıcısı gibi görünüyor, bu da Solana'nın birincil rakibi olduğu düşünülürse mantıklı.

Blok zincirleri benzer mimarilere sahip, aynı programlama dilini kullanıyorlar, onları oluşturan yazılım şirketleri aynı bölgede bulunuyor ve aynı kripto VC'leri tarafından destekleniyorlar."

Analist, güncellemelere, gelişmelere, duyurulara ve ortaklıklara rağmen SOL fiyatının neden zorlandığının başka nedenlerine işaret ediyor.

“SOL bir altcoin ve bu, fiyat hareketinin BTC’lerle yüksek oranda ilişkili olduğu anlamına geliyor. Muhtemelen şimdiye kadar fark ettiğiniz gibi, Bitcoin 2 Aralık'tan beri zor zamanlar geçiriyor…

CoinGecko ve CoinMarketCap'e göre SOL'un dolaşımdaki arzı sırasıyla 20 ila 22 milyon arasında arttı. SOL başına ortalama fiyatın yaklaşık 100 dolar olduğu varsayıldığında, bu, tüm SOL'un satıldığını varsayarsak, 2 milyar doların üzerinde potansiyel satış baskısına yol açar.”

SOL'nin mevcut performansına rağmen Guy, kripto piyasaları daha tanımlanmış bir boğa koşusuna girdiğinde altcoinin muhtemelen önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden test edeceğini söylüyor.

"SOL için yarım düzineden fazla farklı kurumsal yatırım aracı var ve anladığım kadarıyla, SOL'ün düşük fiyat hareketine rağmen Aralık ayından bu yana makul miktarda giriş gördüler.

Perakende tarafında, OpenSea'nin Solana'daki son lansmanı, SOL için kullanıcı hizmet talebinde bir artışla sonuçlanmış gibi görünüyor. Solana'nın DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerin, SOL'ün son rallisi sırasında düşmeye devam ettiği göz önüne alındığında, durumun böyle olduğu varsayılabilir."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ