Coin Metrics, geçmişin tekrar etmesi durumunda, Bitcoin’in işlem hacminin diğer önemli varlık sınıflarıyla eşleşmesinin çok uzun sürmeyeceğini söylüyor.

Coin Metrikleri, Tarihsel Büyüme Devam Ederse Bitcoin Ticaret Hacmi Büyük Varlık Sınıflarıyla Eşleşecek

Coin Metrics, geçmişin tekrar etmesi durumunda, Bitcoin’in işlem hacminin diğer önemli varlık sınıflarıyla eşleşmesinin çok uzun sürmeyeceğini söylüyor.

Yeni bir raporda, kripto analitiği firması BTC’nin mevcut işlem hacmini ABD hisse senetleri, tahviller ve küresel borsa tokenlarıyla karşılaştırıyor.

Bitcoin'in günlük spot pazar hacmi sadece 4,1 milyar dolar. Buna karşılık, ABD hisse senedi spot piyasasının günlük hacmi 446 milyar dolar, ABD tahvil spot piyasası için 893 milyar dolar ve küresel döviz spot piyasası için 1,98 trilyon dolar.

Bu rakamlara dayanarak, Coin Metrics, Bitcoin'in büyümek için çok fazla alana sahip olduğunu ve şu anda büyük bir sermaye stokuyla ayrı bir varlık sınıfından daha karşılaştırılabilir olduğunu söylüyor.

“Ancak tarihsel büyüme oranları korunabiliyorsa, Bitcoin'in 4,3 milyar dolarlık spot piyasalardan elde ettiği günlük hacmi, tüm ABD hisse senetlerinin günlük hacmini aşmak için 4 yıldan daha az büyümeye ihtiyaç duyacaktır. Tüm ABD tahvillerinin günlük hacmini aşmak için 5 yıldan az büyüme gerekiyor. ”

Coin Metrics, mevcut piyasa koşullarının en iyi kripto para birimine uygun göründüğünü, Bitcoin gibi değer deposu varlıklarının mevcut makro ortamında devam edeceğini düşünüyor.

 Rapor ayrıca altın ve Bitcoin arasındaki yüksek korelasyon seviyesine de dikkat çekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ