Bu yazımızda sizlere Coin98 (C98) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve C98 Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Coin98 (C98) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi C98 Coin

Bu yazımızda sizlere Coin98 (C98) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve C98 Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Coin98 (C98) Nedir?

Coin98, Coin98 Wallet, Coin98 Exchange ve Coin98 Bridge dahil olmak üzere eksiksiz bir ürün paketi ile zincirler arası bir likidite protokolüdür. Coin98 cüzdanı, çok zincirli geleceğe bir altyapı olarak inşa edilmiş, gözetim altında olmayan, çok zincirli bir kripto cüzdan ve ağ geçididir.

Protokol, kullanıcıların merkezi olmayan borsalar, borç verme protokolleri, zincir içi yönetişim (Snapshot aracılığıyla) ve blok zinciri tabanlı oyunlar gibi Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosistemine erişmeleri için tek duraklı bir platform sağlar. Kullanıcılar ayrıca Ethereum, Binance Smart Chain, Solana, Avalanche ve daha fazlası gibi 20'den fazla ağı destekleyen mobil uygulama aracılığıyla zincirler arası geçiş gerçekleştirebilir.

C98 Coin Nedir?

C98 tokeni, platformun yerel yardımcı program tokenidir. C98 tokeninin mevcut ve planlanan kullanım durumları şunları içerir:

Ekosistem geliştirme: İşlem ücretlerinden elde edilen C98 geliri bir hazine fonuna gönderilecek ve gelecekteki ürün geliştirme ve ekosistem büyümesi için kısmen ayrılacaktır.

Staking: Hazine fonunun diğer kısmı, tokenlerini stake eden C98 sahiplerine tahsis edilecektir. Kesin dağıtım, protokol yönetimine tabidir ve değiştirilebilir.

Yönetim: Kullanıcılar, X98'in oylama gücü kazanması ve ürün parametrelerini değiştirmek için yönetişim sürecine katılması karşılığında C98'i stake edebilirler.

Benzersiz üyelik hakları: Kullanıcılar, X98 varlıklarına bağlı olarak platformda kademeli avantajlar elde edecek. Bazı avantajlar, Coin98 fırlatma rampalarına katılma erişimini ve stratejik ortaklardan geriye dönük teşvikleri içerir.

Coin98'in platformu, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

Coin98 Cüzdanı: Çok zincirli bir cüzdan, kullanıcıların kripto varlıklarını depolamasına, transfer etmesine ve yönetmesine ve birden fazla blok zincirinde çok sayıda dApp'e bağlanmasına olanak tanır. Hem Mobil (iOS ve android) hem de Chrome Uzantısı sürümlerinde Ethereum, Binance Smart Chain, Solana, Polygon, Avalanche ve Terra vb. dahil olmak üzere 20'den fazla ağı destekler.

Coin98 Exchange: Kullanıcıların kripto para takas etmesine, stake etmesine, ödünç vermesine, ödünç almasına ve kazanmasına yardımcı olan çok zincirli bir likidite toplayıcı. En iyi oranlar ve düşük spread için akıllı sipariş yönlendirmesi sunar.

Space Gate: Birden çok ağ arasında takas ve aktarım sağlayan bir zincirler arası köprü. Aşağıdaki ağlar arasında belirteç geçişlerini destekler:

ERC20 <-> SPL

ERC20 <-> TRC20 <-> BEP20

ERC20 <-> AVAX C Zinciri <-> AVAX X Zinciri

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ