Kripto para borsasının Çarşamba günü yaptığı duyuruda, Coinbase'in İrlanda merkezli yeni bir birimin lansmanı ile kurumsal saklama işini genişlettiğini duyurdu.

Coinbase, Avrupalı ​​Müşterilere Hizmet Vermek İçin İrlanda

Kripto para borsasının Çarşamba günü yaptığı duyuruda, Coinbase'in İrlanda merkezli yeni bir birimin lansmanı ile kurumsal saklama işini genişlettiğini duyurdu.

Coinbase, 2017 yılında riskten korunma fonları ve aile ofisleri gibi kurumsal yatırımcılara hizmet etmek için Coinbase Custody'yi başlattı. Lansmanından bu yana, yönetim altındaki varlıkları, kısmen Xapo'nun kurumsal saklama işini satın alması sayesinde, 7 milyar dolarlık kripto para varlıklarını aştı.

Bir basın açıklamasına göre, Coinbase Custody International adlı yeni birimin merkezi Dublin, İrlanda'da olacak.

Emin olmak için, Coinbase Custody bugüne kadar İngiltere, İsviçre, Almanya ve Hollanda'daki müşteriler de dahil olmak üzere Avrupa pazarına hizmet ediyordu. Uluslararası lansmanın amacı, bölgedeki müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak şeklinde.

Şirket, "Müşterilerimizin bulunduğu bölgeden hizmetlerimizi sunarak, hedefimizi daha büyük yasal ve düzenleyici netlikten yararlanacak hale getirmek istiyoruz” diyor.

Bir şirket sözcüsü, bu amaçla, firmanın Tezos dışında daha fazla varlık için daha fazla varlık ve staking hizmeti destekleyebileceğini belirtti.

Avrupa'ya doğru genişleme, Bitcoin için saklama hizmetleri sunan rakip Fidelity Digital Assets tarafından Aralık 2019'da yapılan benzer bir hamleyi izliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ