Coinbase şimdi Visa ana üyesi oldu, kripto para borsasının banka kartı için daha fazla özellik sunmasına izin verecek bir hamle bu.

Coinbase, Banka Kartı İçin Daha Fazla Özellik Sunmak Üzere Visa Asıl Üyeliğini Aldı

Coinbase şimdi Visa ana üyesi oldu, kripto para borsasının banka kartı için daha fazla özellik sunmasına izin verecek bir hamle bu.

Çarşamba günü haberi açıklayan Coinbase, Visa üyeliğini alan "ilk kripto para birimi şirketi" olduğunu söyledi.

Visa'nın asıl üyelerinin “yayıncı banka” olarak hareket etmeye yetkili olduğu bildirilen finans kurumlarıdır, yani kart çıkarabilir ve işlem işleme hizmetleri verebilirler. Coinbase'in üyeliği nasıl kullanmayı planladığı ve hangi spesifik özellikleri sunacağı belirsizliğini koruyor.

Coinbase Visa ile İngiltere'de geçen Coinbase Kartını piyasaya sürdüğü yıldan beri çalışıyor. Banka kartı, kullanıcıların kripto paralarını Visa'nın kabul edildiği yerde nakit olarak harcamalarına izin veriyor.

Coinbase Kartı şu anda bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve DAI dahil olmak üzere 10 tokenı destekliyor ve 29 pazarda mevcut durumda. Özellikle, ABD'de mevcut değildir.

 “Bu üyelik Coinbase Card müşterileri için daha fazla özellik sunmamızı sağlayacak; ek hizmetlerden daha fazla pazarda desteklemeye kadar - kripto para birimi ödeme deneyiminin gelişmesine ve zenginleşmesine yardımcı olacak.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ