Coinbase çatallanma sonrası oluşacak BCC'yi desteklemeyeceklerini açıkladı

Coinbase, bugün site üzerinden Bitcoin’de oluşabilecek çatallanma ile müşterlerini ne gibi sorunların bekleyeceğini duyurdu. Coinbase, Bitcoin Cash (BCC)’yi desteklemeyeceğini belirtiyor.

Coinbase’in yayınladığı yazının genel hatları ise şu şekilde:

“İlk önceliğimiz müşteri fonlarının güvenliği. Bir çatallanma olması durumunda kullanıcılarımızın reel para birimleri (USD, EUR ve GBP) ve dijital para birimleri (Bitcoin, Etherum ve Litecoin) daima güvende olacaktır.”

“Bilindiği üzere1 Ağustos 2017'de Bitcoin ağ protokollerinde değişiklikler yapmak için ortada bir öneri var. Bitcoin Cash olarak da bilinen bu öneri, Bitcoin ağında bir çatal yaratacaktır. Bu, 1 Ağustos 2017'den sonra Bitcoin blok zincirinin iki versiyonunun ve iki ayrı dijital para biriminin olması muhtemel olduğu anlamına gelir.”

Coinbase, çatallanma ile oluşacak BCC’yi desteklemeyeceklerini belirtiyor.

“1 Ağustos 2017'den sonra iki ayrı blok zincirin olması halinde yalnızca tek bir sürümü destekleyeceğiz. Bitcoin Cash’i destekleme planımız yok. Bu kararı verdik, çünkü Bitcoin'in alternatif sürümünün ne kadar süre ayakta kalacağını ve Bitcoin Cash'in piyasa değerini ne kadar öngörüleceğini tahmin etmek zor.”

Coinbase, net bir karar vererek çatallanma sonrası oluşacak yeni bir para birimi olan BCC’yi asla desteklemeyeceklerini ve yola Bitcoin (BTC) ile devam edeceklerini vurguluyorlar.

Ayrıca site üzerinden BTC ve BCC’ye erişmek isteyen kullanıcılara da, 1 Ağustos’tan önce hesaplarındaki bütün para birimlerini çekmelerini tavsiye ediyor. BCC’ye erişmek isteyen kullanıcıların da hiçbir işlem yapmasına gerek olmadığını belirtiyor.

Neredeyse her borsa ve cüzdanda olduğu gibi Coinbase’de 1 Ağustos 2017’de Bitcoin alım ve satım işlemlerini geçici olarak durduracağını açıkladı. Bu kullanıcıların güvenliği için önemli bir adım, ancak her zaman dediğimiz gibi yine de Bitcoin’lerinizi yerel bir cüzdanda tutmanızda yarar var. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ