Coinbase CEO'su, gelirlerinin önemli bir parçası olmak için ticaret ücretlerine tek başına güvenemeyeceklerini söyledi.

Coinbase, Bir Abonelik Modeliyle Kripto Hizmetlerini Metalaştırabilir

 Coinbase CEO'su, gelirlerinin önemli bir parçası olmak için ticaret ücretlerine tek başına güvenemeyeceklerini söyledi.

Uzun vadede şirket, kurumsal oyuncuların yanı sıra perakendecilere de abonelik hizmetleri getirmeyi planlıyor.

ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, şirketin en üst sırasını ve gelirini artırabilecekleri farklı yollar buluyor. Son raporlara göre firma, hizmetlerini metalaştırmak için gelecekte bir abonelik modeli sunmayı planlıyor.

En son teklif, Coinbase CEO'su Brian Armstrong'dan başkası tarafından gelmedi. Bir abonelik modeli aracılığıyla yeni bir gelir akışı açmaktan bahsetti. En son gelişme, Coinbase'in bu ayın başlarında kasvetli bir ikinci çeyrek performansı açıklamasıyla geldi.

Kripto piyasaları 2022'nin ikinci çeyreğinde çöktüğü için Coinbase'in net kayıpları 1 milyar doları aştı. Bu dönemde çok sayıda yatırımcının piyasadan çıkmasıyla Coinbase, gelirde yüzde 64'lük bir düşüş gördü. Tabii ki, Coinbase'den bir abonelik modeline geçmek için acil bir plan yok. Ancak Armstrong, muhtemelen gelecek için düşüneceklerini söyledi. CNBC'ye konuşan Coinbase CEO'su şunları söyledi:

Başkalarına inşa ettiğimiz her şey sonunda onu inşa edecek ve daha fazla metalaştırılacak. Alım satım ücretlerinin o şey olmayacağını anlıyoruz. Hala işimizin önemli bir parçası olacak. Bundan on yıl sonra, hatta bundan 20 yıl sonra, daha fazla abonelik ve hizmetin olduğu bir yere gitmek istiyorum.

Brian Armstrong Şirket Planlarını Paylaşıyor

Coinbase, bu yıl kripto piyasasının yavaşladığını kesinlikle hissediyor. COIN hissesi tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 80'den fazla düştü. Coinbase CEO'su, piyasa düzeltmesinin kontrolleri dışında olduğunu, ancak devam ederken kontrol edebilecekleri şeylere odaklanacaklarını söyledi.

Armstrong, şirketin maliyetlerini yönetmeye, şirketin inşa ettiği temel ürünlere ve geleceğe yatırım yapmaya odaklanacağını ve böylece daha geniş pazar düzeltmesinden daha güçlü çıkacağını söyledi. Armstrong, tüm bunları zorlamak için şirketin geçen yıl çok cazip bir oranda 3 milyar dolar borç artırdığını söylüyor. Coinbase şu anda bilançosunda 6 milyar dolardan fazla para tutuyor.

Brian Armstrong, kripto borsası tarafından yapılan anlaşmaları açıklamamayı tercih etti. Ayrıca küresel makro ortamdaki belirsizlik hakkında da yorum yaptı. Coinbase, şirket geçmişte bu konuda açık olduğu için personeli azaltmayı düşünüyor.

Armstrong, son on yıldır sektörde oldukları için bu gerilemenin kendileri için olağandışı olmadığını söyledi. Kripto kışının 12-18 ay sürmesini bekliyor, ancak Coinbase daha da uzun bir kış döngüsüne hazırlanıyor. Ayrıca, Coinbase CEO'su bundan 5-10 yıl sonra daha uzun bir zaman diliminde de olumlu olmaya devam ediyor.

Coinbase ayrıca son zamanlarda bazı düzenleyici rüzgarlardan geçiyor. ABD SEC, Coinbase'i güvenlik belirteçlerini listelemekle suçladı. Ancak Coinbase iddiaları açıkça reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ