Duyuru, ETHW'nin işlem hacminde yüzde 93'lük bir düşüşün ardından geldi.

Coinbase, Birleştirmeden Sonra Ethereum Çatallarını Listeleyebilir

Duyuru, ETHW'nin işlem hacminde yüzde 93'lük bir düşüşün ardından geldi. Binance, Coinbase ile benzer öngörüleri paylaşıyor.

Çok beklenen Ethereum Merge yaklaşırken, kripto borsaları Ethereum'un  ETHW  çatallı bir versiyonunu listeleyip listelememeye karar vermeye başlıyor. 25 Ağustos'ta ABD'nin en büyük kripto borsası Coinbase, ETHW'nin listelenmesini destekleme niyetini açıkladı. Bir şirket blog gönderisinin duyurduğu gibi, Coinbase, Birleşmeden sonra ETHW'yi listelemeye karar verecek.

Şirket, yasal ve güvenli oldukları sürece herhangi bir varlığı listelemeyi hedeflediğini vurguladı. Böylece, müşterilerini çok fazla riske maruz bırakmadan tüm kripto varlıkları için eşit bir oyun alanı oluşturabilir. Perşembe günkü duyuru, Coinbase'in aynı konudaki 16 Ağustos açıklamasına yapılan bir güncellemeyi temsil ediyor.

Birleştirmeden sonra bir ETH çalışma kanıtı  PoW varsa, listelediğimiz diğer varlıklarla aynı ilkelerle inceleyeceğiz.

Bu resmi açıklamadan önce Coinbase, çatallı Ethereum tokenlerine destek konusunda sessizdi. Bununla birlikte, Ethereum'u bir hisse kanıtı ağı haline getirecek olan yaklaşan Birleşmeye desteğini açıkça gösterdi.

Gelecek ay yapılması planlanan Birleştirme, Ethereum ağını daha enerji verimli hale getirecek ve ölçeklenebilirliğini artıracak. Ayrıca, ağı saldırılara karşı daha az duyarlı hale getirmelidir. Ayrıca, ağda artık iş kanıtı madenciliği olmayacak.

Ethereum Ağını Çatallamak

Bununla birlikte, ünlü bir Çinli kripto madenci, Birleşmenin ardından Ethereum ağını çatallamak için geçtiğimiz günlerde bir kampanya başlattı. Madenci, ETH madenciliği geleneğini sürdürmek istiyor. Böylece, PoW mekanizması üzerinde çalışan bir Ethereum sürümünün oluşturulması. Bu çıkarılabilir ETH, ETHW olarak adlandırılır. Kampanyayı başlattığından beri Bitrue, Bitmex, Huobi ve Poloniex gibi birkaç kripto borsası Çinli kripto madencisine desteklerini gösterdi.

Vadeli işlemler ve IOU jetonları gibi ETHW ile ilgili ürünleri listelemeye başladılar. Bu tokenlar, önümüzdeki ay bir ETHW çatalının olup olmayacağına bağlı. Tartışmalı borsa Binance, ETHW'yi listelememiş olsa da, ETHW'yi listeleme olasılığını ortadan kaldırmadı.

Bunun yerine Binance, diğer kripto varlıkları gibi katı listeleme inceleme sürecinden geçmeleri koşuluyla tüm forklanmış ETH varlıklarını listeleyeceğini duyurdu. Coinbase'in güncellenmiş duyurusu da aynı yaklaşımı izliyor. Her iki firma da bir ETHW çatalının olup olmayacağını beklemek ve görmek istiyor. Ayrıca, ETHW'nin ETHS  Ethereum Proof-of-Stake ile birlikte ne kadar iyi performans göstereceğini bilmek istiyorlar.

Bu arada, ilk vızıltı turundan sonra ETHW'nin IOU sürümlerinde önemli bir düşüş oldu. En son Coinmarketcap verilerine göre, 8 Ağustos'ta Poloniex'te listelenmesinin ardından ETHW'nin değeri yaklaşık yüzde 78 düştü ve 45.68 dolardan işlem gördü.

Ayrıca, tokenin günlük işlem hacmi toplam çöküşe yakın. Bu hacim, 8 Ağustos 2022'de 13,8 milyon dolardan 25 Ağustos'ta 957,589 dolara düşerek yüzde 93'lük bir düşüşe işaret ediyor. Ethereum bir PoS ağı haline geldikçe, kripto topluluğunun Coinbase de dahil olmak üzere herhangi bir kripto borsasında listelenen çatallı PoW tokenine nasıl tepki vereceğini zaman gösterecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ