ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, dünyanın en saygın kripto para borsaları arasında yer alıyor.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, dünyanın en saygın kripto para borsaları arasında yer alıyor. Reel işlem hacmi bakımından Coinbase’in kripto para borsaları içerisinde en yüksek işlem hacmine sahip olduğu iddia ediliyor. Coinbase borsasının ABD regülasyonları ile en uyumlu çalışan borsa olması, kurumsal firmaların da Coinbase üzerinden kripto para piyasalarına girmesine neden oluyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Coinbase borsasının diğer kripto para borsalarına nazaran yüksek standartlara sahip olması Coinbase’e ayrıcalık bir statü kazandırıyor. Coinbase’in listeleme kararı aldığı kripto paraların fiyatlarında listelenme bilgisinin duyurulmasının ardından ciddi değer artışlar yaşanıyor. Bu etki zamanla kripto para piyasalarında Coinbase Etkisi olarak adlandırılmaya başlandı.

Coinbase borsasının çıkarmış olduğu debit kartlar sayesinde ABD’li kripto para kullanıcıları, kripto para varlıklarını kolay biçimde harcayabiliyorlar.

Coinbase önemli bir adım daha attı. Bu adım sayesinde ABD genelinde Bitcoin ve kripto para kullanımlarının daha da artması bekleniyor. Bu adım; çekler üzerinden işlem yapılması. Yani artık Coinbase üzerinden ödeme çekleri ile kripto para satın alınabilecek.

ABD ekonomisinde çekler günlük ekonomik işlemlerde oldukça fazla kullanılıyor. Hatta sıralama yapılacak olursa günlük ekonomik işlemlerin ödemesi çoktan aza şu metotlar üzerinden geçekleşiyor: Kredi kartları, çekler ve nakit işlemler. Yani ABD’li tüketiciler nakit harcamalarından daha fazlasını çekler üzerinden yapıyor. Maaş ödemeleri genelde çekler üzerinden ödeniyor. Bu nedenle Coinbase’in çekler üzerinden işlem yapacak olması Bitcoin ve kripto para kabulünü hızlandıran önemli bir adım olacaktır.

https://www.cryptopolitan.com/coinbase-users-deposit-their-paycheck/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ