Coinbase'den gelen cbETH tokeni, Pos yükseltmesine kadar kilitlenen tüm stake edilen ETH'ye likidite getiriyor.

Coinbase, cbETH Wrapped Ethereum Stake Token

 Coinbase'den gelen cbETH tokeni, Pos yükseltmesine kadar kilitlenen tüm stake edilen ETH'ye likidite getiriyor. Coinbase, cbETH'nin DeFi uygulamalarında ticaret, transfer ve kullanım için sağlam bir şekilde benimseneceğine inanıyor.

24 Ağustos Çarşamba günü, kripto para borsası Coinbase, Wrapped Ethereum Staking adlı yeni likit token cbETH'yi tanıttı. Coinbase, Ethereum ağındaki cbETH tokenini  bir ERC20 tokeni olarak listeleyeceğini söyledi.

Coinbase, cbETH ile kullanıcıların stake edilen ETH'lerini kullanmaları ve aynı anda borsada ödüller kazanmaları için benzersiz bir yol tasarladı. Bildiğimiz gibi, Ethereum protokolündeki tüm stake edilen ETH, Ethereum POS geçişi tamamlanana kadar kilitli kalır. Sarılmış Ethereum stake tokeni  cbETH, bu kilitli tokenlere ek likidite sağlar.

Coinbase, cbETH'nin "müşterilere stake edilen ETH'lerini kilitli kalırken satma, transfer etme, harcama veya başka bir şekilde kullanma seçeneği verdiğini" söyledi. Stake edilen ETH'nin satışını ve transferini kolaylaştırmanın yanı sıra cbETH, birkaç merkezi olmayan finans  DeFi projesinde teminat olarak da çalışacak. Wrapped Ethereum Staking  cbETH tokeni için resmi teknik inceleme şunları not eder:

Umudumuz, cbETH'nin DeFi uygulamalarında ticaret, transfer ve kullanım için sağlam bir şekilde benimsenmesidir. Coinbase, cbETH ile yüksek fayda sağlayan sarılmış tokenler ve açık kaynaklı akıllı sözleşmeler oluşturarak daha geniş kripto ekosistemine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Coinbase, likit staking tokeni cbETH'nin geleneksel staking'in eksikliklerini gidereceğine inanıyor. Liquid stake etme, kilitli stake edilen varlıkların devredilebilir varlıklara sarılmasına olanak tanır. Ayrıca, kazanılan ek ödüllerle birlikte, temel alınan bahisli varlıkların sahipliğini temsil etmeye devam ederler. Coinbase, likit stake etmenin kaçınılmaz olduğunu ve devam eden benimseme yolunda çok önemli bir adım olduğunu düşünüyor.

cbETH'in Çalışması

Teknik inceleme, cbETH'nin bir bileşik token veya bir cToken olarak işlev göreceğini belirtiyor. Ayrıca, değişken dönüşüm oranına göre yakılabilir veya basılabilir.

Bu dönüşüm oranı, yalnızca stake etme/destekleme faaliyetlerini, cezaları, ödülleri ve ücretleri hesaba katacak olan temeldeki stake edilen ETH'yi izler. Bu aynı zamanda kullanıcıların cbETH ve ETH arasında kolayca geçiş yapmalarına da olanak tanır. Teknik incelemede Coinbase şunları ekliyor:

ETH ve cbETH sabitlenmez veya 1:1 değiştirilebilir olması beklenir. Aslında, temel alınan stake edilen ETH ödül kazanmaya devam ettikçe, her cbETH tokeninin daha fazla stake edilen ETH'yi temsil etmesi bekleniyor ve bu da zaman içinde bu varlıkların fiyatlarında farklılıklara neden olabilir.

Coinbase'e göre cbETH, “likidite koşulları karşılanırsa” 25 Ağustos'ta işlem görmeye hazır olacak. cbETH yayına girdiğinde, herhangi bir DeFi protokolü Coinbase'den herhangi bir izne ihtiyaç duymadan bunun için destek ekleyebilecek. Coinbase, tüm cbETH sözleşmelerinin açık kaynak olduğunu ekledi.

Kripto borsası, “Coinbase, protokol, dapp ve İş ortakları ekosistemimiz arasında cbETH'nin benimsenmesini sağlamayı umuyor” diyerek sona eriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ