Coinbase CEO'su Brian Armstrong, kripto saklama ve depolama tesislerini çevreleyen endişeleri ele alıyor.

Coinbase CEO

 Coinbase CEO'su Brian Armstrong, kripto saklama ve depolama tesislerini çevreleyen endişeleri ele alıyor. Coinbase, COIN stokunun ağır bir darbe almasına neden olan piyasa oynaklığına atıfta bulunarak 2022'nin ilk çeyreği için hayal kırıklığı yaratan sonuçlar bildirdi

Coinbase CEO'su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde iflas konusundaki endişeler hakkında bir açıklama yaptı. Böyle bir olasılığı reddeden Armstrong, kripto depolama tesisiyle ilgili endişeleri ele alırken “iflas riski” olmadığını söyledi.

10 Mayıs Salı günü Coinbase (NASDAQ: COIN) ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Coinbase Salı günü 10Ç'sini paylaşırken, yatırımcılar ABD'deki en büyük borsanın dijital varlıkları nasıl depoladığına dair endişelerini dile getirdi. SEC gereksinimine göre Coinbase, SAB 121 adlı yeni bir risk faktörünü dahil etti. Bu, üçüncü şahıslar adına kripto varlıkları olan halka açık şirketler için yeni zorunlu bir açıklamadır.

Armstrong, şu anki gibi “kara kuğu” olayları sırasında bile Coinbase'in Prime ve Custody müşterilerinin varlıklarını korumak için güçlü yasal korumalara sahip olduğunu söyledi. Kripto borsası, perakende müşterileri için kullanıcı şartlarını güncellemek için ek adımlar atıyor. Daha fazla özür dileyen Coinbase CEO'su şunları söyledi:

Perakende şartlarımızı daha erken güncellemeliydik ve bu risk açıklaması eklendiğinde proaktif olarak iletişim kurmadık. En derinden özür dilerim ve gelecekte değişiklikler yaparken bizim için iyi bir öğrenme anı.

Coinbase CEO'su ayrıca müşterilerin dijital varlıkları kendileri depolamak için kendi kendini emanet eden cüzdanları seçmekte özgür olduğunu söyledi. "Her iki kategorideki tüm ürünlerimizde müşteri korumalarını iyileştirmek için çalışmaya devam edeceğiz" diye ekledi.

Coinbase Geliri 2022'nin İlk Çeyreğinde %27 Düştü

ABD'deki en büyük kripto para borsası, ilk çeyrek sonuçlarını açıkladıktan sonra hayal kırıklığına uğradı. Şirket, piyasa beklentilerinin yüzde 27 altında 1,17 milyar dolar gelir bildirdi. Ayrıca hisse başına kayıp 1,98 dolardı.

Coinbase hissesi (NASDAQ: COIN) Mart ayından beri serbest düşüşte ve geçen ay sadece yüzde 70 oranında düzeltildi. COIN stoğu, geçen Kasım 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 357$'dan yaklaşık yüzde 80 düştü. Salı günü COIN stoğu yüzde 12.60 düştü. Satış sonrası saatlerde ek yüzde 15 depoladı.

Kripto borsası Coinbase, birçok cephede ısıyla karşı karşıya. Coinbase'in toplam işlem hacmi 2021'in 4. çeyreğinde 547 milyar dolardan 2022'nin ilk çeyreğinde 309 milyar dolara düştü. Aynı zamanda, perakende aylık işlem kullanıcıları (MTU'lar) önceki çeyrekteki 11,4 milyondan 9,2 milyona düştü. Hissedarlara yazdığı mektupta Coinbase şunları yazdı:

2022'nin ilk çeyreği, hem düşük kripto varlık fiyatları hem de 2021'in sonlarında başlayan oynaklık eğilimini sürdürdü. Bu piyasa koşulları, ilk çeyrek sonuçlarımızı doğrudan etkiledi. Bu piyasa koşullarının kalıcı olmadığına inanıyoruz ve uzun vadeye odaklanmaya devam ediyoruz.

Çekirdek yatırım platformumuza yatırım yapmaya ve geliştirmeye devam ederken, NFD'ler ve merkezi olmayan finans tarafından yönetilen kripto uygulama dönemi üzerimizde ve çabalarımızı giderek bu pazar fırsatlarına odaklıyoruz.

Diğer şirket yöneticileri, Coinbase'in uyum için yatırım yaptığını söyledi. Ayrıca, ürün yelpazesini çeşitlendirmenin yanı sıra büyümeye yatırım yapmaya devam edecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ