Coinbase CEO'su Brian Armstrong, iyimser Bitcoin (BTC), bir gün ABD dolarının dünyadaki rolünü gasp edebilir.

Coinbase CEO

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, iyimser Bitcoin (BTC), bir gün ABD dolarının dünyadaki rolünü gasp edebilir. Armstrong, bir röportajda, Bitcoin'in potansiyel olarak yeni küresel rezerv para birimi olarak küresel bir altın standardı statüsü kazanmasını öngördüğünü söyledi.

“Biliyorsunuz, ABD'nin düşüşüne ve Çin'in yükselişine bir alternatif, dünyaya hala çok ülke merkezli bir bakış açısı. Yeni dünya düzeni bir ülke olmalı.

Ama bence bu sefer işler biraz farklı olabilir, bu da Bitcoin ile tanıtılan yeni bir küresel altın standardımız olması.

Ve dünyada bu noktada kriptoyu deneyen sadece 200 milyon insan var. Bu çok, ama doların etkisi ya da onun gibi bir şeyin yakınından bile geçmiyor.

Bence dünyadaki çoğu insan bunu söylemenin çılgınca bir şey ya da karşıt bir görüş ya da her neyse olduğunu düşünür. Ama bence Bitcoin'in yeni küresel rezerv para birimi olma şansı var."

Coinbase CEO'su, fiat para birimlerinin altın gibi bir emtia tarafından desteklenmeyi bıraktıktan sonra sınırlı bir ömre sahip olma eğiliminde olduğu için doların küresel hakimiyetinin potansiyel kaybının benzersiz bir şey olmadığını söylüyor.

“Fiat para birimi tarihsel olarak altın gibi bir tür zor emtiaya bağlı olarak başlar. Ama tarihteki bu itibari para birimlerinin her biri, sanırım binlercesi var, sonunda altındaki sert emtia ile mandalı kırıyorlar ve sonunda şişip gidiyorlar."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ